Tym razem dobre, bo premierowe wieści mamy dla Was już na początku tygodnia. Jak widzicie, nowy znaczek dotyczy Świdnicy i zapewne wiele razy odwiedzaliście już to miasto. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, co oznacza herb Świdnicy, wiecie, co oznaczają poszczególne symbole?

Gwarantujemy, że właśnie przy tej okazji się tego dowiecie, a sam znaczek będzie jeszcze jednym powodem, by kolejny raz zawitać do Świdnicy i być może kontynuować zwiedzanie tego ciekawego miasta..

Znaczek turystyczny przedstawiony w tym newsie dziś dotarł do celu, ale dajcie obsłudze dzień lub dwa na wprowadzenie go do sprzedaży. Sami zaś już możecie planować wypady w tę część kraju, w końcu przed nami jeszcze nieco ponad tydzień wakacji.

MIASTO ŚWIDNICA No. 1168

Herb Świdnicy tworzy tarcza w postaci czteropolowej, podzielona na krzyż. W polach czarnych znajdują się złote korony – symbol najwyższej władzy i zaszczytów, zwycięstwa i odwagi. W drugim polu srebrnym znajduje się czerwony gryf – symbol cech rycerskich, takich jak dzielność, czujność i siła. W trzecim srebrnym polu widnieje czarny dzik – symbol siły, odwagi i szlachetności. Herb został nadany miastu w 1452 roku przez czeskiego króla Władysława Pogrobowca. Był to pierwszy przywilej herbowy w dziejach miasta. Herb czteropolowy używano do 1966 roku, kiedy to Miejska Rada Narodowa w Świdnicy zmieniła go i nadała miastu nowy herb przedstawiający czerwonego gryfa na białym polu. W roku 1999 r. Rada Miejska Świdnicy powróciła do herbu czteropolowego.