Zanim złożymy Wam życzenia, mamy jeszcze jeden post techniczny. Zbliża się rok 2023 i najwyższy czas pomyśleć o kalendarzu. 

W tym roku nie będzie żadnego kalendarza drukowanego, a jedynie kalendarium do naszego małego kalendarza drewnianego. Wydaliśmy go w 2019 roku, a jego wersja startowa posiadała gotowe kalendarium. Jednak rosnące koszty druku i dystrybucji takich kalendariów skłoniły nas do tego, by zaprzestać ich drukowania. O wiele tańsze okazało się indywidualne drukowanie kalendarium przez posiadaczy kalendarzy. Pomysł ten się sprawdził i już 4 lata kalendarze służą swoim właścicielom.

W tym roku postanowiliśmy przygotować hurtowy projekt kalendariów. Być może dzięki temu jeszcze bardziej ograniczycie koszty wydruku, a jeśli nie, to przynajmniej w przyszłym roku nie będziecie musieli czekać na stosowny plik do ostatniej chwili. 

Plik kalendarium wystarczy wydrukować, wyciąć wzdłuż zaznaczonych linii i skleić lub zszyć górną krawędź, a pod kalendarium podkleić taśmę magnetyczną. Zdecydowana większość posiadaczy kalendarzy poradziła sobie z wydrukiem i złożeniem kalendarium, co nas bardzo cieszy. Nie mogło zatem zabraknąć tego kalendarza i w tym roku, w końcu z założenia miał on być "wieczny". 

Kalendaria zostały sprawdzone i teoretycznie nie zawierają błędów, co nie oznacza, że ich nie ma. Gotowe pliki umieściliśmy w naszej pobieralni >> jednak zanim zdecydujecie się na ich wydrukowanie, zerknijcie na poszczególne strony. Może ktoś z Was dostrzeże jakiś drobny błąd, wówczas bardzo prosimy o zgłoszenie tego faktu adminowi, który poprawi i podmieni pliki na serwerze. 

Jeśli natomiast ktoś chciałby mieć u siebie taki kalendarz, to mamy jeszcze kilka egzemplarzy w zapasie (końcówka serii). Jedyne co trzeba zrobić to wydrukować kalendarium i podmienić je z tym dołączonym do kalendarza. Wszystkie informacje nt. drewnianych kalendarzy znajdziecie w zakładce "Sklepik ZT" w lewym menu. Zapraszamy do lektury.