Ten tydzień zdecydowanie zdominowany został przez Kalisz, w którym już w kwietniu przewidziane jest spotkanie kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Zapowiadamy to wydarzenie od dłuższego czasu jednak dopiero dzisiaj publikujemy szczegółowy plan spotkania, które składać się będzie z części krajoznawczej oraz tradycyjnie towarzyskiej.

Jak nas zapewnia Boguś, który jest organizatorem spotkania, na wszystkich uczestników czeka moc atrakcji nie tylko w postaci możliwości zdobycia kaliskich znaczków. Warto więc, zaplanować sobie w tym dniu czas tak, by w pełni skorzystać z proponowanych zajęć. Program spotkania znajduje się poniżej.

 

PROGRAM

Spotkanie w Kaliszu 29.04.2017

 

- godz. 8.30 – zbiórka uczestników (Plac Świętego Józefa 5 przy Starostwie Powiatu Kaliskiego, GPS: 51.763169, 18.092261).

- godz. 9.00 – zwiedzanie Kalisza z przewodnikiem m.in. „Szlakiem Znaczka Turystycznego”:

W planie odwiedziny Kościoła Św Józefa, Baszty Dorotki, wejście na Wieżę Ratuszową, spacer dzielnicą żydowską, zwiedzanie Muzeum Ziemi Kaliskiej.

Dalej zabytkowym "Ogórkiem" odbędzie się wycieczka do Szczypiorna i Nowych Skalmierzyc. Następnie przewidziane jest zwiedzanie Grodu na Zawodziu, skąd nastąpi przejazd "Ogórkiem" pod Kaliski Teatr im. Bogusławskiego. Przez ponad 200 letni Park Miejski uczestnicy wycieczki przejdą do Domku Parkowego gdzie przewidziany jest odpoczynek i zwieńczenie całodniowego spotkania przy obficie zapatrzonym bufecie. Zakończenie zwiedzania Kalisza przewidziane jest ok. godziny 16:00.

- godz. 16.30 – rozpoczęcie części sesyjnej spotkania w Domku Parkowego (GPS: 51.763576, 18.096222)

INFORMACJE DODATKOWE

Wszelkie koszty (wejścia do muzeów, zakup biletu w autobusie, zakup znaczków turystycznych i konsumpcja) ponoszone są indywidualnie przez uczestników spotkania.

Możliwość skorzystania z noclegu w pobliżu:

  • Dom Pielgrzyma tel. 62 757 58 22
  • Hotel Bursztyn PTTK tel. 62 757 97 03

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu proszone są o zadeklarowanie swojej obecności do dnia 5 kwietnia 2017 wysyłając e-mail na adres: bodziomonka@wp.pl

Program spotkania w postaci pliku pdf można pobrać klikając w link >>