Z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że pojawił się właśnie nowy znaczek okolicznościowy, który wydany został z okazji XXIII Wrocławskiej Krajowej Wystawy Kolekcjonerskiej, któa w 2021 roku poświęcona jest festiwalowi sportu. Prezentowany znaczek to wydawnictwo Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu, z którym współpracujemy od 4 lat. Efektem tej współpracy jest właśnie najnowszy ZO, ale warto dodać, że to jeden z 4 znaczków jakie do tej pory wydało stowarzyszenie w związku z corocznymi wystawami.

Podobnie jak w roku ubiegłym, także teraz sytuacja epidemiczna jest bardzo niepewna, stąd organizatorzy wystawy zdecydowali o uruchomienie wystawy w formie wirtualnej. Wystawa odbędzie się w czerwcu, ale już teraz zachęcamy do śledzenia strony internetowej organizatora, gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne, a przede wszystkim aktualne informacjie na temat wystawy. 

Znaczek w sprzedaży dostępny będzie w każdą niedzielę przy Placu Dominikańskim 6, oczywiście jeśli zmienione zostaną obecne przepisy i obostrzenia.

ZO - XXIII WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA - FESTIWAL SPORTU

Znaczek okolicznościowy wydany przez Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu, które organizuje XXIII Wrocławską Krajową Wystawę Kolekcjonerską - Wrocław 2021 ”Festiwal Sportu”. Na wystawie pokazane zostaną bogate zbiory kolekcjonerskie nawiązujące do dwóch imprez sportowych, które odbędą się w 2021 roku, czyli Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej oraz Letniej Olimpiady. Sport integruje, podnosi morale, pokazanie roli sportu w czasach wojen, to tylko jedne z wątków wystawy. Na tegorocznej wystawie zaprezentowane zostaną zbiory pocztówek, znaczków pocztowych, monet, kart telefonicznych, medali sportowych oraz birofilia. W zależności od sytuacji związanej z pandemią wystawa będzie miała charakter stacjonarny lub wirtualny. W przypadku pokazu stacjonarnego ekspozycja znajdzie się w sali WCRS plac Dominikański 6. Jesli natomiast do pokazu stacjonarnego nie dojdzie, wówczas wystawę będzie można obejrzeć wirtualnie w Internecie.