Wielkimi krokami zbliża się majowy weekend i zapewne spora część turystów zechce spędzić ten czas aktywnie. Dziś mamy dla Was taką właśnie propozycję, czyli zwiedzanie Łodzi i tamtejszych atrakcji turystycznych np. poprzez wędrowanie szlakiem jaki wyznaczają znaczki turystyczne.

I tak się doskonale złożyło, że właśnie w Łodzi pojawiły się w tym tygodniu dwie znaczkowe nowości. A są to:

EC1 ŁÓDŹ - MIASTO KULTURY W ŁODZI No. 1272

ŁÓDZKIE LINIE TURYSTYCZNE No. 1273

Prezentowane powyżej znaczki to doskonała okazja do poznania dotychczas nieodkrytych walorów Łodzi. Część z nich zobaczyć można z pokładu zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej, a część podczas pieszych wycieczek po mieście. Plan zwiedzania musicie ustalić sobie sami. Odnośniki do ważnych stron jak zwykle zamieszczamy na podstronach dedykowanych konkretnym znaczkom. Zerknijcie jeszcze na naszą interaktywną mapę miejsc znaczkowych, bo w Łodzi jest ich już sporo.

Znaczki zakupicie w dobrze Wam znanym Centrum Informacji Turystycznej na ul. Piotrkowskiej i z tego, co nam przekazano, krążki już tam na Was czekają. My zaś czekamy na Wasze relacje z wycieczek i mamy nadzieję, że już wkrótce ktoś prześle nam relacje z Łodzi.

Łódźkie Linie Turystyczne ruszają w weekend majowy, a szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy znajdziecie na stronach Klubu Miłosników Starych Tramwajów w Łodzi i Centrum Informacji Turystycznej. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z opisami najnowszych miejsc znaczkowych i do planowania kolejnych wycieczek znaczkowym szlakiem.