Niekiedy wystarczy impuls, niekiedy miesiące rozmów, a jeszcze innym razem by zasiać ziarno znaczkowe wystarczy podatny grunt i przychylność gospodarza. Tym razem dzięki temu ostatniemu czynnikowi możemy się cieszyć kolejnym ZT w Małopolsce, a miejscem wyróżnionym przez znaczek są Ogrody Biblijne w Muszynie, których uroczyste otwarcie nastąpi już za kilka dni tj. 28 czerwca i w tym też dniu w sprzedaży pojawi się najnowszy Znaczek Turystyczny. Zapraszamy zatem do Muszyny.

199

OGRODY BIBLIJNE W MUSZYNIE  No. 199

Ogrody Biblijne w Muszynie są pod względem obszaru największe w Polsce. Projekt Ogrodów opiera się na zagospodarowaniu zabytków w skład których wchodzą: kościół parafialny p.w. św. Józefa z XVII w., murowana dzwonnica, mur ogrodzeniowy, kapliczka, drzewostan i XIX wieczna plebania..Ogrody są miejscem modlitwy, medytacji, dialogu i wypoczynku, spotkania z Bogiem w Jego Słowie, obrazach biblijnych i biblijnej roślinności. Zrealizowane są w konwencji trzech Świątyń: Świątyni Jerozolimskiej - stan obecny; "kamień na kamieniu", Świątyni Parafialnej i Kościoła czasów mesjańskich - Apokaliptycznego Nowego Jeruzalem. Projektantem Ogrodów jest dr Zofia Włodarczyk z UR w Krakowie, instalacje biblijne wykonał Karol Badyna z ASP w Krakowie. Pomysłodawcą jest proboszcz parafii ks. Paweł Stabach.

GPS:  49.359269 ,20.901628 ,   Miejsce sprzedaży: Informacja Turystyczna przy Ogrodach Biblijnych (czynna codziennie oprócz niedziel i poniedziałków od 10 do 18)