Poleski Park NarodowyPiąty tydzień wakacji przynosi nam kolejną garść znaczkowych nowości. Dziś przenosimy się w okolice Lublina, a dokładniej do Urszulina gdzie swoją siedzibę ma Poleski Park Narodowy, który właśnie dołączył do grona znaczkowych miejsc turystycznych.

Na prezentowanych obok znaczkach znajdziecie żurawia znajdującego się w logo PPN oraz żółwia błotnego, zwierzę tajemnicze, bardzo cenione i prawnie chronione. Znaczki natomiast kierują turystów do tutejszych atrakcji:

POLESKI PARK NARODOWY - URSZULIN  No. 634

OŚRODEK OCHRONY ŻÓŁWIA BŁOTNEGO PPN W URSZULINIE  No. 635

Oczywiście opisy, które znajdziecie powyżej to tylko zachęta do poznania przyrodniczych perełek tych okolic. Aby w pełni zapoznać się z przyrodniczym bogactwem Poleskiego Parku Narodowego, musicie odwiedzić go osobiście.

Pamiętajcie jednak, że prezentowane znaczki będą dostępne w sprzedaży dopiero od przyszłego tygodnia czyli od 30 lipca. Być może termin ten ulegnie niewielkiej zmianie, ale zawsze pamiętajcie o tym, aby szczególnie w pierwszych dniach po podanym terminie upewnić się co do ich dostępności. A jeśli już tą pewność uzyskacie to koniecznie wybierzcie się w te miejsce i pochwalcie się co ciekawego tam widzieliście.