To już ostatnia premiera w tym tygodniu i znaczek, który wbrew pozorom pomoże Wam poznać kolejne ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku. Dzisiaj zapraszamy do Dobromierza, gdzie kilkaset metrów od wieży widokowej znajduje się Krzyż Milenijny. Miejsce, w którym znajduje się ten monument, to świetny punkt widokowy, z którego można podziwiać widoki na bliższą i dalszą okolicę.

Prezentowany dziś znaczek jest już dostępny w sprzedaży i jak zwykle zachęcamy do odwiedzania zaprezentowanego na krążku obiektu. Zróbcie fotki, prześlijcie nam relację z wycieczki i nie zapomnijcie pozdrowić pana Edwarda, który już czeka na kolejnych znaczkowych turystów.

KRZYŻ MILENIJNY W DOBROMIERZU No. 1091

Ponad zbiornikiem wodnym Dobromierz wznosi się wzgórze o nazwie Wieżyca. Na jej południowym stoku w 2000 roku stanął granitowy krzyż, który powstał by uczcić 2000 rocznicę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Uroczystego poświęcenia Krzyża Milenijnego 12 października 2000 dokonał Biskup legnicki dr Tadeusz Rybak, w asyście mieszkańców miejscowej parafii i okolicznych miejscowości. Inicjatorem budowy tego krzyża był proboszcz dobromierskiej parafii ks Jan Gargasewicz. Kilkunastometrowej wysokości krzyż jest charakterystycznym punktem w okolicy widocznym z wielu okolicznych miejscowości. Spod krzyża rozciągają się natomiast przepiękne widoki na dobromierski zalew oraz widoczne w oddali Góry Sowie i Masyw Ślęży, a także zabudowania Strzegomia czy Świebodzic.