146Pamiętacie jak jakiś czas temu mówiliśmy o wypełnianiu wolnych miejsc w numeracji znaczków? Dziś właśnie przy okazji kolejnej premiery udało się zamknąć kolejną setkę numerów. Do tej pory niewykorzystany numer 146 został przyporządkowany widocznemu obok znaczkowi i w ten oto sposób mamy ciągłość numeryczną dla pierwszych dwóch setek znaczków. 

Ale wracając do głównego przedmiotu dzisiejszego komunikatu, to chcielibyśmy  Was serdecznie zaprosić do Międzygórza i do wizyty w dworku, który mieści dzisiaj Ośrodek Wypoczynkowy Sabat. Warto też przespacerować uliczkami Międzygórza, bo tu niemal na każdym kroku można spotkać "ślady" Marianny Orańskiej. 

Prezentowany obok znaczek jest już dostępny w sprzedaży, a my Czekamy na Wasze relacje i komentarze po zdobyciu znaczka. 

DWOREK MYŚLIWSKI KSIĘŻNEJ ORAŃSKIEJ W MIĘDZYGÓRZU  No. 146

Kiedy w 1839 roku Marianna Orańska po raz pierwszy odwiedziła Międzygórze ze swoim mężem Albrechtem stało tu zaledwie kilka skromnych chałup. Zauroczona tym miejscem postanowiła przekształcić je w popularną miejscowość turystyczną wyglądem przypominającym miejscowości górskie Tyrolu i Szwajcarii. Wkrótce potem powstały tu okazałe budynki, gospoda, a także ścieżki spacerowe i tarasy wokół wodospadu na Wilczce. W 1858 roku na zboczu góry Toszek z polecenie Marianny Orańskiej wybudowano okazałą, modrzewiową willę swym charakterem nawiązującą do domku myśliwskiego. Obiekt został wpasowany w zbocze dając przepiękny pejzaż na całą okolicę. Ze względu na swoje historyczne zaszłości obiekt należy do najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych w całym masywie Śnieżnika. W przeszłości dworek określany był także mianem letniego pałacyku księcia Albrechta – syna Marianny Orańskiej.