O Maxi Znaczku jaki niedawno pojawił się w Bardzie pisaliśmy przy okazji wczorajszej premiery znaczka okolicznościowego. Dzisiaj kontynuujemy ten temat, bowiem oprócz trzech Maxi Znaczków, które do tej pory mieliśmy w naszym kraju, oprócz wspomnianego, jeszcze ciepłego znaczka w Bardzie, wkrótce pojawią się dwa kolejne Maxi Znaczki.

O tym czym są Maxi Znaczki napisaliśmy w osobnym artykule, w zakładce "Słowniczek pojęć". Tak więc kto pierwszy raz słyszy o tych znaczkach, to właśnie w opisie pod powyższym linkiem znajdzie informacje na ich temat.

My zaś przypomnimy, że pierwszy Maxi Znaczek pojawił się w Złotym Stoku i jest to o tyle wyjątkowy znaczek, że promuje jednocześnie i Złoty Stok i dość odległy Będzin. Następny znaczek pojawił się w Warszawie. Na nim zaprezentowano Muzeum Sue Ryder, a na odwrocie Pałac Kultury i Nauki. Trzeci w kolejności był Maxi Znaczek w Kaliszu z wizerunkiem kaliskiego Ratusza oraz Sanktuarium św. Józefa. 

Najnowsze ze znaczków w tym rozmiarze przedstawiają odpowiednio:

Bardo (Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary oraz wizerunek cudownej figurki Matki Bożej Bardzkiej)

Wałbrzych (Zamek Książ oraz Palmiarnię w Wałbrzychu)

Zakopane (Nosal i Kasprowy Wierch)

A skoro o rozmiarze mowa, to przypomnimy tylko, że Maxi Znaczki ze względu na swoje rozmiary (średnica - 75 cm, grubość - 11 cm i waga - 11 kg.) są elementami promującymi znaczkową ideę i jednocześnie nagrodą za turystyczną działalność.Wydane zostały w jednym egzemplarzu, więc nie są obiektem kolekcjonerskim. Dla samych turystów to miłe urozmaicenie zabawy i widoczny znak, że w tym miejscu znajdują się znaczki turystyczne. 

Tak więc jeśli tylko spotkacie takie znaczki na swojej drodze, koniecznie zróbcie z nimi fotkę. Jeśli zdjęcia prześlecie do nas, to z pewnością wstawimy je na nasz profil facebook, a jeśli udostępnicie w swoich mediach społecznościowych, wówczas nie zapomnijcie oznaczyć tego wpisu hashtagiem #maxiznaczek oraz #znaczkiturystyczne.