KOMUNIKAT NA ROZPOCZĘCIE WAKACJI

Komunikat wakacyjnyDrodzy Znaczkomaniacy,

Nadeszły wakacje i zapewne niebawem wielu z was spakuje plecaki i ruszy w świat szlakiem znaczka turystycznego. Tradycyjnie lipiec i sierpień jest dla nas okresem wzmożonej pracy, dlatego w tym miejscu mamy dla Was niezwykle ważny komunikat, który wszystkim niewtajemniczonym pozwoli rozeznać się w sytuacji, a nam pomoże w organizacji pracy. Tekst podzieliliśmy na kilka ważnych części i bardzo prosimy o ich wnikliwą lekturę.

E-mail to świętość

Podstawową formą kontaktu z nami jest poczta e-mail. W ostatnim czasie jesteśmy zasypywani różnymi wiadomościami i niestety okazuje się, że wysyłane są one gdziekolwiek. Pragniemy zatem przypomnieć, że do Waszej dyspozycji posiadamy następujące skrzynki e-mail i tylko na nie prosimy wysyłać wiadomości – każda skrzynka ma swoje przeznaczenie.

info@znaczki-turystyczne.pl – to skrzynka ogólna, na którą można wysyłać zapytania w sprawie znaczków, ale przede wszystkim zamówienia brakujących znaczków i potwierdzenia swoich wizyt w miejscach znaczkowych.

web@znaczki-turystyczne.pl – konto do obsługi strony internetowej. To tutaj zgłaszamy wszelkie błędy zauważone na stronie i tutaj też można wysyłać relacje z wypraw znaczkowymi szlakami i wszystkie inne materiały, które dotyczą publikacji internetowych. Na ten adres NIE WYSYŁAMY zamówień ani potwierdzeń pobytów.

zdjecia@znaczki-turystyczne.pl – konto tylko i wyłącznie przeznaczone do wysyłania zdjęć, które docelowo mają się znaleźć w znaczkowych galeriach. Na ten adres NIE WYSYŁAMY zamówień ani potwierdzeń pobytów, nie ślemy też pytań.

Prosimy również nie wysyłać zamówień, potwierdzeń czy innych materiałów drogą inną niż poprzez podane e-maile. Potwierdzenia i zamówienia wysyłane SMS-ami lub MMS- ami, a także przez portale społecznościowe nie będą realizowane.

Poprzez Facebooka dopuszczamy jedynie przesyłanie zdjęć znaczkowych zdobyczy i ze znaczkowych wypraw, które w Waszym imieniu mamy opublikować na naszym profilu społecznościowym.

Tydzień jest za krótki, ale kiedyś trzeba odpocząć

Czysto teoretycznie pracujemy od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 15:00, ale to czysta teoria. W praktyce sprawy znaczkowe załatwiamy także w weekendy i w dodatku do późnych godzin wieczornych. E-maile, MMSy i SMSy otrzymujemy niekiedy nawet o godzinie 23. W ten oto sposób nie dziwcie się, gdy będziemy niedostępni w weekend lub wieczorem. Jest to czas, który za wszelką cenę próbujemy wyrwać dla życia rodzinnego. W sprawach pilnych można się z nami kontaktować od rana do wieczora, także w weekendy, ale typowe sprawy znaczkowe nie wymagające naszej nagłej reakcji prosimy zostawić na następny dzień lub po prostu opisać wszystko w e-mailu.

Wysyłki ekspresowe na wczoraj

Z założenia wysyłki brakujących znaczków czy innych materiałów miały być realizowane 2 razy w tygodniu. Niestety paczek jest tyle, że niemal codziennie odwiedzamy pocztę by nadać kolejne przesyłki. I tu ważna sprawa. Zamówienia realizujemy zgodnie z kolejnością, z jaką spływają. Nikogo nie faworyzujemy. Wszystko jest dokładnie sprawdzane, pakowane i wysyłane. Niekiedy na realizację swojego zamówienia trzeba poczekać kilka dni. Od momentu wysyłki do chwili jej dostarczenia mijają maksymalnie dwa dni (są w Polsce takie regiony gdzie czas ten może się wydłużyć, ale to już nie nasza wina). Nie realizujemy wysyłek ekspresowych na już. Prosimy mieć to na uwadze składając zamówienie poprzez e-mail w niedzielę o godzinie 23 i żądając nadania paczki w poniedziałek rano.

Cierpliwość jest kluczem do szczęścia. Dajcie nam czas na analizę zamówienia, jego zapakowanie, wystawienie faktury i drogę oraz czas spędzone na poczcie. Tak jak jest to stosowane przy wysyłkach internetowych, pierwszym krokiem jest wysłanie przez nas drogą e-mailową faktury i po otrzymaniu należności na nasze konto, realizujemy wysyłkę zamówienia.

Zamówienia prostatyka

Pisaliśmy o tym i wspominaliśmy wiele razy. Spośród całej rzeszy kolekcjonerów jacy się z nami kontaktują znaczna grupa to osoby, które składają zamówienia na 1 lub 2 brakujące znaczki. Czas jaki trzeba spędzić na realizację takiego zamówienia jest niewiele krótszy niż przy zamówieniach na kilkanaście znaczków. Prosimy więc, byście w miarę możliwości nie zamawiali znaczków po każdej wycieczce. Mamy osoby, które zamówienia wysyłają raz w miesiącu, mamy i takie, którym paczki wysyłamy raz na pół roku. Jeśli czegoś nie potrzebujecie pilnie, lepiej zaczekać. Pamiętajcie, że wysyłka także kosztuje, a to Wasze pieniądze. Ponadto czas jaki zaoszczędzimy na pakowaniu możemy spożytkować inaczej, np. Robiąc nowe znaczki :-)

Mamy nadzieję, że w sposób zwięzły i jasny określiliśmy wszystkie zasady. Ich stosowanie bardzo ułatwi nam pracę, wyeliminuje krążące e-maile i pojawiające się pomyłki, pozwoli zaoszczędzić czas i czasem da nam chwilę na zaczerpnięcie oddechu, którego ostatnio coraz bardziej brakuje. Pamiętajcie też, że w okresie wakacyjnym także my będziemy chcieli troszkę odpocząć i wtedy na kilka tygodni nasze działania prowadzić będziemy w osłabionym składzie, ale o tym poinformujemy Was jeszcze w stosownym momencie.

Kupony na Znaczek Kolekcjonera

W tej materii jest nieźle, ale dlaczego nie może być lepiej. Nadal otrzymujemy kupony „luzem” w kopercie, a po jej otwarciu, lub co gorsza w trakcie transportu coś gdzieś wyleci i potem jest lament i rzucanie oskarżeń. Wystarczy odrobina kleju, kawałek kartki i wszystko można ładnie zebrać w całość. Kupony prosimy naklejać na specjalny formularz – plik do wydruku dostępny w pobieralni na stronie. Koperty z kuponami na Znaczek Kolekcjonera prosimy opatrzyć dopiskiem „Znaczek Kolekcjonera”. I nie zapomnijcie o podaniu swojego adresu, mile widziane także dodatkowe dane kontaktowe (e-mail, tel). Przede wszystkim jednak jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące kuponów i ZK to pytajcie.

Na tym zakończymy dzisiejszy krótki komunikat. Mamy nadzieję, że wniósł on coś nowego w Wasze życie. Tym z Was, którzy od lat stosują się do powyższych zasad gratulujemy i dziękujemy, że ułatwiacie nam pracę. Niestosujących się do powyższych zasad prosimy o ich przestrzeganie, a wszystkim nam będzie się żyło lepiej. 

Wszystkim życzymy miłych wakacji i udanego odpoczynku. 

Zespół Znaczków Turystycznych