Kończymy tydzień premierą znaczka turystycznego Muzeum Regionalnego w Łukowie. To kolejne miejsce na mapie naszego kraju, które Wam polecamy i mamy nadzieję, że już wkrótce z tego polecenia skorzystacie wybierając się na wycieczkę do Łukowa.

Tradycyjnie w ramach premiery i zapoznania z kolejnym znaczkowym miejscem publikujemy krótki opis muzeum, jego działalności i historii. Więcej informacji jak zwykle znajdziecie na stronie internetowej tej placówki jak i na profilach w mediach społecznościowych. Odnośniki do tych cennych wskazówek zawsze zamieszczamy na podstronie danego znaczka. 

A tymczasem zostawiamy Was z ostatnią w tym tygodniu premierą i zapraszamy do Łukowa. Wszystkim Wam życzymy udanego weekendu i mamy nadzieję, że zbierzecie w tym czasie siły niezbędne do przeżycia kolejnego tygodnia ze znaczkami turystycznymi :-)

MUZEUM REGIONALNE W ŁUKOWIE  No. 1023

Muzeum Regionalne w Łukowie – mieszczące się w zabytkowym Konwikcie Szaniawskich, jest głównym źródłem wiedzy o regionie łukowskim, jego historii, kulturze oraz sztuce ludowej. Placówka gromadzi dokumenty i materiały historyczne, dotyczące przeszłości Łukowa i okolic oraz fotografie zabytków architektury i przyrody Ziemi Łukowskiej, w tym już niemal nieistniejącej architektury drewnianej wsi. W jego zbiorach znajdują się też ważne dokumenty z okresu międzywojennego oraz II wojny światowej. Posiada stałą ekspozycję paleontologiczną, prezentującą amonity z tutejszych unikalnych na skalę europejską jurajskich kier lodowcowych. Ponadto w swych zbiorach posiada ok. 5000 negatywów i przeźroczy. Są to zdjęcia zabytków już prawie nieistniejącej drewnianej architektury wsi jak też innych zabytków znajdujących się na terenie Łukowa i okolic.