PODSUMOWANIE ZNACZKOWYCH AUKCJI WOŚP

znaczek WOŚP

Wczoraj tj. 25 stycznia, zakończyły się ostatnie dwie aukcje Znaczków Okolicznościowych, wystawionych w ramach XXII Finału WOŚP. Po trzech tygodniach w sieci, ostatnie znaczki znalazły swoich właścicieli.

Pomysł na Znaczki Okolicznościowe wydane z okazji Finału WOŚP to pomysł kolekcjonerów, którzy naciskając do skutku wymogli jego realizację. Przez kilka tygodni zaangażowana grupa osób pracowała nad projektem znaczka i towarzyszącym mu dodatkom (certyfikat, projekty graficzne elementów reklamujących aukcję jak i sam szablon aukcji). Aukcje rozpoczęliśmy 29 grudnia 2013 roku od wystawienia na licytację jednego znaczka. Jednak zainteresowanie z jakim spotkał się ten pierwszy znaczek i presja kolekcjonerów sprawiły, że już 31 grudnia wystawiliśmy kolejne znaczki.

Ogółem wyprodukowano i wystawiono na licytację 22 znaczki na 22 Finał WOŚP. Cena 255 złotych jaką udało się osiągnąć za pierwszy sprzedany znaczek zapewne zaskoczyła niejednego kolekcjonera, a to był dopiero początek. W miarę jak kończyły się kolejne aukcje walka o znaczek nabierała na sile, a ceny wbrew pozorom niewiele spadały. Doszło do tego, że o każdy ze znaczków walczyło średnio 9 osób, a w szczytowym momencie nawet 12. Nawet nie spostrzegliśmy kiedy, a kwota pieniędzy oferowana za znaczki przekroczyla 1000 zł. Na tym się jednak nie skończyło, bowiem kilka dni później biorący udział w aukcjach kolekcjonerzy w sumie zaoferowali za wystawione znaczki nieco ponad 2000 zł. Wszyscy z napięciem obserwowaliśmy kolejne kończące się aukcje. Zapewne wielu z nas bezskutecznie brało w nich udział i ostatecznie wygrywali kolekcjonerzy oferujący najwyższe kwoty. Trzeba przyznać, że kosztowało nas to sporo nerwów, ale i mieliśmy z tego powodu niezłą uciechę, bo jednak cel jaki przyświecał tym licytacjom był szczególny – pomoc dzieciom i seniorom.

Ostatecznie w ramach aukcji Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy, na których wystawiliśmy nasze Znaczki Okolicznościowe, udało się zebrać 4193,99 zł. We wszystkich aukcjach łącznie złożono 216 ofert kupna, a wszystkie aukcje łącznie zebrały nieco ponad 10 000 odsłon na Allegro. Warto też dodać, że przeprowadzone licytacje miały charakter międzynarodowy bowiem oprócz obywateli Polski w aukcjach licytowali także Czesi. W sumie w licytacjach udział wzięlo 45 użytkowników, a średnia cena jaką oferowano za ZO wyniosła 190,63 zł.

Aukcje się jednak zakończyły, a pieniądze z licytacji już trafiają na konto WOŚP. Cieszy nas fakt, że dzięki hojności kolekcjonerów udało się zebrać tak znaczącą kwotę pieniędzy. Uciecha jest tym większa, że to nasz pierwszy specjalny Znaczek Okolicznościowy w ramach WOŚP i udział Znaczków Turystycznych w tym przedsięwzięciu. I zapewne nie osiągnelibyśmy tego bez znaczącego udziału kolekcjonerów, centrali Znaczków Turystycznych w Rymarovie jak i Fundacji WOŚP. Dziękujemy wszystkim za udział w aukcjach, za ich reklamowanie i cenne uwagi kierowane do centrali Znaczków Turystycznych, za świetne certyfikaty z tłoczoną pieczęcią i sprawną obsługe aukcji oraz wysyłkę zakupionych Znaczków Okolicznościowych.

Raz jeszcze wszystkim dziekujemy, a zwycięzcom aukcji serdecznie gratulujemy. Kto wie, może wkrótce zorganizujemy kolejną charytatywną aukcję Znaczków Okolicznościowych ?

 

Zespół Znaczków Turystycznych