PLEBISCYT NA NAJŁADNIEJSZY ZNACZEK TURYSTYCZNY 2023 ROKU

Od kilkunastu dni otrzymujemy zapytania w sprawie kolejnego plebiscytu na najładniejszy znaczek roku. To internetowe głosowanie od lat rozpoczyna turystyczny rok i jest swego rodzaju rozrywką dla turystów przygotowujących się do kolejnego sezonu. 

W tym roku postanowiliśmy nieco zmienić zasady głosowania, ale nie będzie to zmiana drastyczna, a jedynie drobne skrócenie czasu poszczególnych etapów. Przez lata każdy z etapów trwał dwa tygodnie, przy czym głosy spływały przeważnie w pierwszych i ostatnich dwóch dniach głosowania lub w dniu, w którym publikowaliśmy przypomnienia. A jako że znaczków w minionym roku ukazało się mniej niż w latach ubiegłych, uznaliśmy, że nie potrzebujecie aż tyle czasu na zastanowienie i wybranie tego najładniejszego znaczka. I to jest jedyna zmiana jeśli chodzi o zasady.

To już dziewiąta edycja głosowania, w której wraz z rozpoczęciem nowego roku wybieramy najładniejszy znaczek minionego sezonu. Ten najładniejszy wybierany jest spośród wszystkich znaczków turystycznych (ZT), które ukazały się w minionym roku.

Podobnie jak w latach ubiegłych, głosujemy tylko poprzez wysłanie wiadomości e-mail. Głosowanie na znaczek roku 2023 podzielone zostało na dwie tury.

  • I tura (głosowanie ogólne) – w terminie od 26 stycznia do 4 lutego
  • II tura – głosowanie zdobywców ZK – w terminie od 6 do 15 lutego

W pierwszej turze głos, na swoim zdaniem 5 najładniejszych ZT minionego roku, może oddać kolekcjoner, czyli posiadacz przynajmniej 1 Znaczka Turystycznego. Wystarczy zastosować się do wytycznych zawartych poniżej i zapoznać z grafikami znaczków z 2023 roku. Lista znaczków wydanych w 2023 roku znajduje się tutaj >>.

Spośród wszystkich nadesłanych głosów wybranych zostanie 10 znaczków z największą ilością punktów i to te znaczki wezmą udział w drugiej turze plebiscytu, którą w całości rozstrzygną kolekcjonerzy ujęci na Liście polskich zdobywców ZK. Więcej o warunkach głosowania w drugiej turze napiszemy w dniu jej rozpoczęcia. Dzisiaj przedstawiamy garść informacji przydatnych podczas I tury.

W pierwszej turze głosujemy na 5 najładniejszych znaczków stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 4 pkt
  3. (ZT nr...) - 3 pkt
  4. (ZT nr...) - 2 pkt
  5. (ZT nr...) - 1 pkt

.... imię i nazwisko oddającego głos....

(wystarczy skopiować powyższe zestawienie i wkleić do tekstu e-maila, a zamiast kropek wstawić numer wybranego przez siebie znaczka, zajmie to ok. 30 sekund)

Oddane głosy wysyłamy wyłącznie w dniach od 26 stycznia do 4 lutego na adres web@znaczki-turystyczne.pl podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które głosujemy - wg powyższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2023". Prosimy zwrócić na to szczególną uwagę, aby źle wpisany tytuł wiadomości nie przekierował jej do spamu.

5 lutego opublikujemy wyniki głosowania z pierwszej tury, a kolejnego dnia w komunikacie podamy dalsze zasady, które znacie już z lat ubiegłych.

W plebiscycie biorą udział 52 znaczki turystyczne. Wszystkie zostały ułożone zgodnie z numeracją. Wszystkie zostały wydane w 2023 roku. Nie ma tu jednak znaczków z lat wcześniejszych, których grafiki zostały wznowione, ani znaczków okolicznościowych.

Podobnie jak w latach ubiegłych, wybór z pewnością nie będzie prosty, ale z uwagi na mniejszą niż dawniej ilość znaczków, zdecydowanie łatwiejszy niż w latach ubiegłych. Przypominamy, że jest to zabawa, w której największe znaczenie ma Wasz gust, grafika przedstawiona na krążku, a nie pochodzenie znaczka czy ambicje jakiejś lokalnej grupy. Ma to być najładniejszy Waszym zdaniem znaczek turystyczny, a nie walka o to, by wygrał znaczek z miasteczka "A" lub z województwa "B" czy krążek, który podoba się sąsiadowi. Zachęcamy zatem do głosowania i życzymy miłej zabawy. Wierzymy, że wygra zdrowy rozsądek i piękno poszczególnych znaczków.