POLSKA WERSJA APLIKACJI "ZNACZKI TURYSTYCZNE"

logoApAndroid Co pewien czas na naszym profilu facebook podajemy Wam informacje o aplikacjach na urządzenia mobilne wspomagających kolekcjonowanie Znaczków Turystycznych lub ułatwiających podróżowanie znaczkowymi szlakami. Dzisiaj napiszemy o czeskiej aplikacji, której autorem jest David Strnad, a którą zapewne większość z Was doskonale zna i od dłuższego czasu używa. Od wczoraj jednak aplikacja ta pojawiła się w nowej wersji, a co najważniejsze z polskim menu.

Oczywiście tytułem wstępu należy dodać, że autorem polskiego tłumaczenia tej aplikacji jest kolekcjoner ZT z Wrocławia Paweł Peszko, który w wolnych chwilach z mozołem tłumaczył poszczególne hasła, za co mu serdecznie dziękujemy. Wszelkie uwagi nt. polskiego tłumaczenia aplikacji można przesyłać bezpośrednio do Pawła na adres pawel.peszko@znaczki-turystyczne.pl Pytania odnośnie aplikacji można wpisywać w odpowiednim temacie na naszym forum. 

Aplikacja jest zatem do dyspozycji wszystkich kolekcjonerów posiadających urządzenia mobilne z system Android. Pobrać ją można ze strony play.google.com/store/apps/details?id=cz...tka.turistickeznamky W ramach aplikacji możemy przede wszystkim zsynchronizować konto posiadane na czeskiej stronie ZT z kontem w aplikacji. Dzięki temu wszystko co wprowadzimy w aplikacji widoczne będzie także na czeskiej stronie. Oprócz tego autor programu wprowadził możliwość meldowania się w aplikacji dzięki czemu będąc w Znaczkowym Miejscu Turystycznym możemy potwierdzić swój pobyt. W przypadku braku ZT jest to o tyle pomocne, że nie będziemy już potrzebowali dodatkowych dowodów pobytu (jest nim log obecnośći w danym miejscu w postaci odpowiedniej ikonki na stronie przy wizerunku znaczka).

aplikacjaTZ

Program nie ogranicza nas do możliwości tworzenia kolekcji znaczków. Dzięki niemu możemy także tworzyć kolekcje turystycznych naklejek, blaszek czy medali. Aplikacja może nam również posłużyć jako wirtualna mapa znaczków czy nawigacja. Rozwinięciem doskonale znanych ze strony internetowej komentarzy jest system ocen oparty na gwiazdkach, dzięki czemu w prosty sposób możemy ocenić dany punkt sprzedaży znaczków. Zresztą to tylko niektóre funkcje programu wśród licznych filtrów i drobnych narzędzi. Najlepszym sposobem na poznanie tego programu będzie osobista z nim przygoda, a my już dzisiaj zachęcamy do instalowania aplikacji i wypróbowania jej możliwości, a są one naprawdę imponujące.