Uczestników zbliżającego się wielkimi krokami I Rajdu Szlakiem Znaczka Turystycznego z pewnością najbardziej ucieszy dzisiejsza premiera, ale jesteśmy przekonani, że inni znaczkowi kolekcjonerzy również przyjmą ją z wielką radością.  

Oto bowiem w miejscowości Sanniki, położonej na południowy wschód od Gąbina pojawił się najnowszy znaczek turystyczny, na którym przedstawiono, związany z osobą Fryderyka Chopina, przepiękny pałac, o którym dowiecie się więcej czytając poniższy opis. W miejscu tym znajduje się obecnie Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina, organizujące wszelkiego rodzaju koncerty i wystawy. Ale to także miejsce dla zwykłych turystów pragnących spędzić czas w uroczym miejscu, w ciszy i na świeżym powietrzu. Możliwości są tu ogromne, a to czy je wykorzystacie, zależy tylko od Was.

Jedno jest pewne - pałac w Sannikach trzeba odwiedzić, a znaczek turystyczny, który Was tu przyciągnie już wkrótce pojawi się w sprzedaży. Tymczasem zapraszamy do udostępniania tej wiadomości poprzez swoje media społecznościowe, a jeśli już dotrzecie do Sannik, to koniecznie się tym pochwalcie i pokażcie, jak prezentuje się najnowszy krążek.

PAŁAC W SANNIKACH  No. 1066

Pałac w Sannikach jest XVIII-wiecznym, historycznie oryginalnym obiektem. Wybudowała go w roku 1793 rodzina Pruszaków h. Leliwa. Posadowiony jest w równie zabytkowym, 11. hektarowym parku. Zespół Pałacowo-Parkowy w Sannikach to wyjątkowe miejsce na mapie turystycznej Polski. Wpisuje się w dwa istotne trakty – Szlak Chopinowski i Szlak Książąt Mazowieckich. Mieszczące się tu Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina kusi bogatą ofertą koncertów chopinowskich, recitali fortepianowych, konkursów i festiwali muzycznych, spotkań z wyjątkowymi ludźmi, warsztatów malarskich, wokalnych, etnograficznych czy historycznych. Do dyspozycji jest sala konferencyjna, altana grillowa w parku, tereny sportowo-rekreacyjne. Dom Pracy Twórczej z komfortowymi pokojami gościnnymi emanuje spokojem i atmosferą doskonałą do wypoczynku, ale też i rozwijania pasji artystycznych.