Kończymy tydzień informacją o najnowszym znaczku okolicznościowym, który już za kilka dni pojawi się podczas rajdu "Tour de Calisia - XI Setka Cyklisty" w Kaliszu. 

O samym rajdzie, jego historii i celach napisaliśmy krótko w poniższym opisie. Zachęcamy jednak do odwiedzenia strony internetowej Klubu Turystyki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu, gdzie o rajdzie i jego poprzednich edycjach napisano obszerniej.

Zachęcamy do udziału w rajdzie, także jako doping lub jak kto woli widownia. Z pewnością będzie to okazja do poznania wielu ciekawych ludzi, wymiany turystycznych doświadczeń i uzupełnienia kolekcji o ten okolicznościowy znaczek. Zapraszamy do Kalisza. 

ZO - TOUR DE CALISIA - XI SETKA CYKLISTY

Niniejszy znaczek okolicznościowy został wydany w ramach XI edycji Rajdu Rowerowego "Tour de Calisia" - Setka Cyklisty” jako pamiątka dla uczestników imprezy. XI Setka Cyklisty odbędzie się 3 sierpnia 2019 roku. Organizatorem rajdu jest Klub Turystyki Rowerowej „ Cyklista” w Kaliszu, Urząd Miejski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kaliszu, a także Kaliski Oddział PTTK im. Stanisława Graevego. Cykliści na 100. kilometrową trasę wyruszą z samego rana z Głównego Rynku w Kaliszu, by poprzez Godziesze, Iwanowice, Błaszki, Tubądzin i Staw po kilku godzinach rekreacyjnej jazdy dotrzeć z powrotem do Kalisza, gdzie przewidziano zakończenie rajdu. Rajd "Tour de Calisia" organizowany jest od 2008 roku. Początkowo brało w nim udział kilkunastu lokalnych rowerzystów, ale po kilku latach liczba uczestników przekroczyła 350 osób. Rajd jest okazją do spotkania się i integracji cyklistów z całego kraju, ale też ma na celu popularyzację i rozwój turystyki rowerowej oraz prezentację i promocję walorów krajoznawczych regionu ziemi kaliskiej.