Nowy tydzień, a wraz z nim mamy dla Was kolejny - nowy znaczek turystyczny. Tym razem wracamy na Dolny Śląsk, a dokładniej na teren Gminy Czarny Bór, gdzie znajduje się Trójgarb wraz z wieżą widokową widoczną na prezentowanym znaczku. 

Znaczek od dzisiaj jest dostępny w sprzedaży, w miejscu podanym na podstronie tego krążka. Niech ta dzisiejsza premiera będzie dla Was pretekstem do wyprawy na Trójgarb w ten ostatni wakacyjny tydzień. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobyć ten szczyt także jesienią, w każdym razie liczymy na Wasze relacje z wizyty na Trójgarbie i fotki okolic widocznych ze szczytu wieży. 

WIEŻA WIDOKOWA NA GÓRZE TRÓJGARB  No. 865

Na szczycie Trójgarbu położonego w północnej części Gór Wałbrzyskich, znajduje się wieża widokowa, której oficjalnego otwarcia dokonano 29 grudnia 2018 roku. Stalowa budowla z drewnianymi wstawkami w postaci podestów i stopni, powstała przy współudziale trzech gmin Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Szczawno – Zdrój oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a wybudowano ją kosztem 1,79 mln zł. Wieża na szczycie Trójgarbu ma wysokość 27,5 m i podstawę w kształcie trójkąta. Na jej szczycie posadowionych jest pięć tarasów widokowych w kształcie trójkątów symbolizujących trzy gminy, dzięki którym powstała wieża. Tarasy te znajdują się na wysokości od 17 do 23 metrów ponad poziomem gruntu i zajmują trzy ostatnie kondygnacje wieży. Z jej szczytu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dostrzeżemy nie tylko wzniesienia tej części Gór Wałbrzyskich, ale także Góry Kamienne, Ślężę, zabudowania Wrocławia, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie oraz widoczną w oddali Śnieżkę.