Tysięczny znaczek turystyczny w Polsce mamy już za sobą, a teraz pora rozpocząć dalsze "oznaczanie" naszego kraju i pokazywanie miejsc, które warto poznać.

Tym razem zapraszamy do miejscowości Gierłoż w woj. warmińsko-mazurskim do owianego tajemnicą "Wilczego Szańca". Pośród lasów i mokradeł, znajduje się kompleks bunkrów, w których swoją kwaterę miał Adolf Hitler i gdzie doszło do nieudanego zamachu na jego osobę. Ale to wszystko zapewne już wiecie, a jeśli nie to tym bardziej musicie dotrzeć do Gierłoży i dokładnie poznać historię tego miejsca.

Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę obiektu, a pod linkiem dalsze informacje o samym miejscu sprzedaży znaczka i odnośniki do kolejnych źródeł. Sam znaczek w sprzedaży pojawi się w ciągu 2-3 dni.

WILCZY SZANIEC W GIERŁOŻY  No. 1001

W odległości 9 km od Kętrzyna, w miejscowości Gierłoż, znajdują się ruiny Byłej Wojennej Kwatery Głównej Adolfa Hitlera “Wilczy Szaniec”. Wzniesiono ją pod pozorem budowy zakładów chemicznych "Askania" w latach 1940-44 w celu realizacji operacji „Barbarossa”, czyli ataku Niemiec na Związek Radziecki. Jest to największa i najbardziej rozpoznawalna kwatera Wodza III Rzeszy, będąca wspaniałą atrakcją turystyczną, która pomimo upływu czasu, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów z Polski i z całego świata. Na terenie kompleksu znajduje się „Dom Wycieczkowy”, restauracja serwująca dania kuchni polskiej, bar, punkty z pamiątkami, pole kamperowe jak również pole namiotowe.