Sytuacja na rynku turystycznym nie zmienia się od tygodni, a tymczasem u nas ciągle coś się dzieje, choć w nieco zwolnionym tempie. Przed kilkoma tygodniami swoją działalność rozpoczęła grupa, która zbiera materiały i opracowuje serię znaczków kolekcjonera (ZK) poświęconą nieistniejącym zamkom i pałacom, a tymczasem my dzisiaj przedstawiamy trzecią serię tych znaczków.

Celowo nie wspominaliśmy o tych znaczkach wcześniej, bo w tych czasach niespodzianki są na wagę złota. Najnowsza seria to powrót do historii Polski, ale już tej nowszej XX-wiecznej. Seria "Polskie Dywizjony Lotnicze – Wielka Brytania 1940-46" to próba pokazania wszystkim, że polskie lotnictwo to nie tylko osławiony Dywizjon 303, ale również kilkanaście innych, które równie mocno zasłużyły się w walkach II wojny światowej. Poznajcie zatem te lotnicze formacje i ich historię za pośrednictwem najnowszych znaczków kolekcjonera.

Wartym odnotowania jest fakt, że znaczki, które dzisiaj prezentujemy, ale i cała ich seria to dzieło Jarka, który podjął się ich opracowania. I nie myślcie sobie, że to tylko zerknięcie do wikipedii czy jakiejś książki i przepisanie treści. Za każdym opisem stoi lektura wielu prac, a nawet konsultacje ze znawcami tematu i instytucjami zajmującymi się tematyką lotnictwa i II wojny światowej. To ogrom pracy, która została wykonana dla urozmaicenia tematyki naszych ZK, ale i po to, abyście mogli się czegoć ciekawego dowiedzieć. Za te wszystkie działania i pracę dziękujemy Jarkowi w imieniu swoim ale i waszym – turystów. Na koniec zachęcamy do udziału w grze kolekcjonerskiej i do zdobywania znaczków, które dziś prezentujemy.