Widoczność na liście polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera

W ostatnim czasie sporo zapytań, jakie od Was otrzymujemy, dotyczy widoczności na liście polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera. Postaramy się zatem, w tym krótkim artykule, wyjaśnić wszystko na ten temat. Zatem do rzeczy.

Jeśli do celów rankingu konto użytkownika tworzone jest przez nas, wówczas automatycznie każde ma włączoną widoczność na liście oraz nazwę, pod jaką użytkownik na niej figuruje (zwykle imię i miejscowość, jaka jest podana na formularzu ZK). Ci z Was, którzy sami założyli sobie konto na naszej stronie, czy to dawniej, czy obecnie i nie zahaczyli odpowiedniej zgody, nie są widoczni w rankingu. Jeżeli użytkownik ma być widoczny, każdy sam musi odwiedzić swój panel użytkownika na stronie i włączyć tę funkcję, a my poniżej podpowiadamy jak to zrobić.

Oczywiście musimy być zalogowani na stronie i jeśli już to mamy za sobą, należy kliknąć nazwę użytkownika, jaka wyświetla się pod awatarem w dolnej części lewego menu strony (patrz obrazek powyżej). Następnie, na stronie, która się wyświetli, klikamy w przycisk „mój profil”. Wówczas wyświetli się kolejna strona, gdzie za pomocą suwaczków możemy określić rodzaj zbieranych znaczków. Poniżej znajduje się formularz z naszymi danymi (tu wypełniamy pole „Nazwa wyświetlana w rankingu”), a jeszcze niżej znajdują się wspomniane zgody. Aby być widocznym w rankingu, należy kliknąć drugi od góry kwadracik (patrz obrazek). Na koniec zapisujemy zmiany, wciskając przycisk „Zapisz” na dole strony i już powinniście być widoczni w rankingu.

Jeśli mimo wszystko nie jesteście widoczni, to koniecznie przewińcie stronę do góry i skopiujcie cyfry widoczne w polu „Symbol”, po czym skontaktujcie się z Adminem (web@znaczki-turystyczne.pl), który pomoże Wam rozwiązać ten problem. Jesteśmy jednak przekonani, że z tą instrukcją sami dokonacie niezbędnych zmian i staniecie się widoczni na liście zdobywców Znaczków Kolekcjonera.