NOWOŚCI NA STRONACH ZNACZKOWYCH !!!

Drodzy Kolekcjonerzy,
po długiej i żmudnej pracy uruchamiamy dzisiaj nowe, bardzo ważne dla nas wszystkich zakładki: ZNACZKOWE MIEJSCA TURYSTYCZNE, gdzie znajduje się spis wszystkich znaczków oraz 
MAPA ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH, gdzie można na mapie zobaczyć, w którym miejscu naszej Ojczyzny znajduje się znaczek. I jeszcze trzecia nowość, którą jest możliwość założenia znaczkowego konta kolekcjonera. Parę zdań na temat każdej z nich.

Lista znaczków
Posiada wiele, bardzo użytecznych funkcji. Przede wszystkim jest tam wygląd ZT, zdjęcie miejsca, kategoria znaczka, krótki opis miejsca, miejsce sprzedaży, współrzędne GPS, o które kolekcjonerzy coraz częściej pytają, link do strony internetowej miejsca, link do Wikipedii ponieważ na tym portalu są niektóre opisy miejsc w innych językach, link łączący z Facebookiem danego miejsca znaczkowego oraz funkcja pokaż na mapie, gdzie otworzy się nowe okno z dużą mapą. Znaczki można odnaleźć według nazwy lub numeru, wpisując tylko pierwsze litery, jak się to robi w wyszukiwarkach.

Po kliknięciu na nazwę ZT, pojawi się nowe okno, gdzie jest widoczna galera zdjęć danego miejsca, mapa, na której dany znaczek jest oznaczony kolorem czerwonym oraz dwie bardzo ciekawe i przydatne dla kolekcjonerów funkcje:

-    informacje o dostępności ZT w danym miejscu, gdzie prosimy wpisywać tylko prawdziwe informacje. Z pewnością pomogą kolekcjonerom przede wszystkim uzyskać aktualne info o dostępności.

-      forum dotyczące danego znaczka, w którym kolekcjonerzy mogą wpisywać swoje uwagi, doświadczenia, sugestie, rady itd. 

Mapa ZT
Staraliśmy się, aby mapa była jak najbardziej funkcjonalna i przyjazna dla kolekcjonerów, aby pomogła w orientacji oraz w poszukiwaniu i odnajdywaniu znaczków. Można ją przybliżać, oddalać, zobaczyć satelitarny podgląd i wszystkie szczegóły miejsca. Wielkość poszczególnych symboli znaczków na mapie oraz skalę mapy można dostosować do swoich potrzeb wciskając klawisz Ctrl i regulację kółeczkiem myszy wielkości obejmowanej przestrzeni. Po najechaniu myszą na symbol ZT pokaże się jego numer i nazwa, natomiast po kliknięciu na symbol ZT pokaże się „obłoczek“ z linkiem kierującym do konkretnego znaczka. Może jeszcze nie wszystkie współrzędne GPS są właściwe, ale pomimo tego zdecydowaliśmy się na uruchomienie mapy, ponieważ ta stara nie była zbyt funkcjonalna a sezon turystyczny w pełni. Dlatego w przypadku błędów prosimy o pomoc i informacje. 

Konto dla kolekcjonerów
Dajemy możliwość dobrowolnej rejestracji dla kolekcjonerów i użytkowników naszej strony. Jakie są korzyści? Funkcji dla rejestrowanych użytkowników będzie bardzo dużo, ale nie wszystkie będą aktywne od razu. Na początek dajemy możliwość zrobienia sobie na naszych stronach wirtualnej własnej kolekcji zdobytych Znaczków Turystycznych. Nie trzeba zeszytów z wpisanymi numerami ZT, ale wystarczy się z jakiegokolwiek miejsca połączyć z naszą stroną, wpisać swój login i hasło i od razu będzie wiadomo, co mam w kolekcji a czego jeszcze nie mam. Na razie dane te nie będą widoczne dla innych kolekcjonerów, później będzie możliwość wyboru czy ktoś inny będzie mógł oglądać naszą kolekcję. Zarejestrowane osoby będą mogły także otrzymywać informacje emailem na temat nowych znaczków lub innych ważnych informacji. Z czasem dla rejestrowanych kolekcjonerów będą uruchamiane inne funkcje, jak np. własna mapa posiadanych znaczków z rozróżnieniem na te, które już są w kolekcji i te, które trzeba zdobyć, potem ranking kolekcjonerów polskich i porównanie swojej kolekcji z innymi, możliwość komunikacji pomiędzy kolekcjonerami i wiele, wiele innych. Ale nie wszystko od razu, wymaga to wielu przemyśleń, przyjmowania sugestii i oczekiwań Was kolekcjonerów, bo przecież to wszytko po to, aby pasja zbierania Znaczków Turystycznych była przyjemna i ciekawa. 

Ufff, bardzo dużo informacji jak na jeden raz. Na koniec chcieliśmy powiedzieć, że bardzo długo nie mogliśmy się zdecydować czy już teraz uruchamiać te wszystkie funkcje. Dlaczego? Bo jak się sami przekonacie, jest w tym wszystkim jeszcze wiele braków, np. nie wszystkie miejsca znaczkowe są opisane, nie do wszystkich znaleźliśmy linki do Wikipedii i FB, mamy bardzo mało zdjęć, czasem mogą być błędne współrzędne GPS, tylko kilka pierwszych miejsc znaczkowych ma forum itd. Jednak to, co przemawiało za uruchomieniem było ważniejsze. Jest już sezon, potrzebujecie dobrej mapy i informacji. Resztę uzupełnimy w trakcie. Dlatego ogromna prośba do wszystkich kolekcjonerów. Piszcie opisy tych miejsc, które jeszcze nie zostały opisane, posyłajcie zdjęcia miejsc znaczkowych /najlepiej w mniejszym formacie do 300 kB/, które będziemy umieszczali na stronach, korygujcie GPS, piszcie uwagi i zgłaszajcie błędy. Wszystko prosimy kierować na adres web@znaczki-turystyczne.pl Ufamy bowiem, że znaczkowa pasja to nasza wspólna sprawa. W tym miejscu chcieliśmy podziękować za współpracę i bezinteresowną pomoc kolekcjonerom, którzy współtworzyli to wszystko, co dzisiaj Wam udostępniamy: Agacie, Bercie, Marcie, Hubertowi, Jackowi, Michałowi i wszystkim innym. Życzymy wielu wrażeń na szlakach turystycznych. 

Z turystycznym pozdrowieniem
Zespół Znaczków Turystycznych