ZKOd ostatniej premiery znaczków kolekcjonera (ZK) minęło ładnych kilka miesięcy, więc już jakiś czas temu wzięliśmy się za przygotowanie kolejnych egzemplarzy, które właśnie dzisiaj Wam pokazujemy.  

Oczywiście to nie jest taka prosta sprawa, bo najpierw potrzebne są grafiki (tu pomocne są te stworzone przez mistrza Matejkę), które później nasz mistrz grafiki musi przerysować i przygotować do wypalenia matrycy. Trwa to niekiedy dość długo, bo sam rysunek to jedno, ale często trzeba poprawić nos, dodać kosmyk włosów, podkreślić rysy twarzy czy dodać cienie.

Do tego wszystkiego dochodzą bardziej pilne projekty, które jeśli się pojawiają przerywają pracę nad projektami ZK. 

I tak właśnie było z widocznymi obok ZK. W ich powstaniu pomogła nam bardzo Marta, która wykonała opisy przedstawionych na znaczkach osób, a której za pomoc serdecznie w tym miejscu dziękujemy.

Znaczki, które właśnie przedstawiamy, osobom, które nadesłały wymaganą ilość kolejnych pełnych dziesiątek numerycznych, będziemy rozsyłali dopiero w połowie sierpnia, zgodnie z tym co pisaliśmy w jednym z wcześniejszych komunikatów dotyczącym przerwy w wysyłkach materiałów dla kolekcjonerów. Mamy jednak nadzieję, że cierpliwie na nie poczekacie, a na pewno radość z ich posiadania będzie jeszcze większa.