Drodzy Kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych!

Kiedy na początku lutego 2020 roku podjęliśmy decyzję o symbolicznej podwyżce cen, nikt z nas nie przypuszczał, że najbliższe lata przyniosą zmiany, które wymuszą na nas stanięcie przed dylematem cenowym. Niestety, mijający rok do łaskawych nie należał, wzrosły ceny niemal wszystkich produktów składowych, z których wykonane są znaczki turystyczne, podrożało drewno, papier, tworzywa sztuczne, media czy inne koszty związane pośrednio z ich produkcją czy wysyłką.

Aby móc utrzymać się jeszcze na powierzchni, także musimy dostosować się do ogólnej sytuacji i w związku z tym, od listopada br., zaplanowaliśmy wprowadzenie zmian cen znaczków turystycznych.

Zawsze podkreślamy, że jesteśmy ideowcami, a idea znaczków turystycznych powinna od samego początku utrzymywać cenę znaczka na stałym poziomie. Niestety, szybko okazało się, że idea to jedno, a życie to drugie i rynek zaczął kierować się odrębnymi prawami. Sami zauważyliście, że ceny znaczków w punktach sprzedaży wzrosły, mimo że od 2 lat my ceny nie ruszaliśmy. Postanowiliśmy zatem ujednolicić je i zrobić to tak, aby dla turystów było to najmniej dotkliwe. Wzięliśmy pod uwagę różne czynniki, w tym Wasze komentarze dotyczące wysokości cen znaczków.

I tak od 1 listopada wszystkie polskie znaczki turystyczne, okolicznościowe i noworoczne będą kosztowały 10 zł. Taka sama będzie też ich cena sugerowana w punktach sprzedaży. Znaczki dwustronne będą kosztowały 15 zł. Za znaczki zagraniczne, zamawiane za naszym pośrednictwem, trzeba będzie zapłacić 12 zł.

Decyzję o powyższych cenach poprzedziło wiele rozmów zarówno z kontrahentami, jak i na naradach we własnym gronie. I choć potrzeby już teraz wydają się wyższe, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie złotego środka, który pozwoli prowadzić naszą działalność i umożliwić wszystkim dalsze rozwijanie pasji.

Tak więc jeszcze do końca września i przez cały październik możecie zamawiać znaczki po starej cenie. Mamy nadzieję, że nas zrozumiecie i nie wpłynie to na Waszą wierność idei znaczkowej i w dalszym ciągu będziecie zwiedzać naszą Ojczyznę znaczkowym szlakiem. 

Z turystycznym pozdrowieniem

Zespół Znaczków Turystycznych