SOKOLNIA .... I WIZYTA LADISLAVA ŠÍNA

SokolniaPrzez ostatnie trzy lata Znaczki Turystyczne w Polsce zyskały 230 miejsc, gdzie pojawił się znany nam wizerunek. W 2012 roku kontakt z kolekcjonerami był znikomy, na pocztę @ przyszła jedna wiadomość na 30 dni. Dzisiaj jest 30 wiadomości dziennie. Niektórzy dopiero odkrywają ideę znaczkową, inni pytają o szczegóły, ale przeważająca większość zamawia brakujące ZT, których z różnych przyczyn nie mogli kupić na miejscu. Bardzo to sobie cenimy, że do nas piszecie. Rośnie tym samym liczba wysyłek. W ostatnich miesiącach właściwie cały czas był poświęcony temu, aby w miarę możliwości szybko odpisać, wystawić fakturę, odnaleźć w tubach zamawiane znaczki, zapakować je i wysłać na poczcie. Wierzcie nam, że pochłania to sporo czasu, a jeszcze trzeba wysyłać zamawiane ZT przez miejsca znaczkowe. Taka sytuacja postawiła nas przed pytaniem: co dalej, jak dalej postępować, aby mieć czas na inne sprawy, które są konieczne dla rozwoju ZT w Polsce? Po długich poszukiwaniach różnych możliwości doszliśmy do wniosku, że trzeba otworzyć drugi punkt wysyłania znaczków do kolekcjonerów. I tak oto, w odległości 200 km od złotostockiej głównej siedziby Znaczków Turystycznych, powstała filia magazynu.

Znajduje się ona w Będzinie, a została nazwana SOKOLNIA. Telefon kontaktowy: 602 469 629 – Agata.

Z tej okazji, w środę 25 listopada, Będzin odwiedził Ladislav Šín z Rymařova, współtwórca znaczkowej idei co było dla nas ogromną niespodzianką i wyróżnieniem . Wizyta była okazją do przedstawienia charakteru i specyfiki pracy nad rozwojem idei ZT w Polsce, która jest zupełnie inna niż w Czechach. Wspólnie odwiedziliśmy również jedno ze znaczkowych miejsc, bohatera angielskiego komiksu-Zamek w Będzinie. Tym samym nowy punkt wysyłki ZT w Będzinie został oficjalnie otwarty. Bardzo dziękujemy za obecność, za dobre słowa wypowiedziane w kierunku polskich ZT, a także za mile spędzony czas. Cieszmy się wspólnie z rozwoju ZT w Polsce.

W przypadku zamawiania brakujących ZT właściwie nic się nie zmienia. Zamówienia wysyłamy jak do tej pory na adres info@znaczki-turystyczne.pl nie zmieniamy także ustalonego harmonogramu i sposobu wysyłek brakujących ZT (piszemy o tym w zakładce "Brakujący znaczek") utrzymujemy dotychczasowe dni wysyłki czyli poniedziałek i środę. Jedyną różnicą będzie stempel poczty, na którym nie będzie napisu Złoty Stok, tylko Będzin. Oczywiście w centrali w Złotym Stoku też się nic nie zmieniło i wszystkie ZT są tam też dostępne, ale powstaje dodatkowa możliwość uzupełnienia swojej kolekcji także w Będzinie, w Sokolni. Jeżeli będziecie w okolicy, to serdecznie zapraszamy.

Mamy nadzieję, że otwarcie Sokolni wyjdzie Znaczkom Turystycznym w Polsce na dobre i pomoże kolekcjonerom w łatwiejszej dostępności brakujących ZT. Parę fotek z otwarcia: TUTAJ >>

Zespół Znaczków Turystycznych