Święta przeminęły, a my mamy jeszcze jedną, ostatnią w tym roku, znaczkową premierę. Tym razem wracamy na południe Polski, by za pośrednictwem najnowszego znaczka zaprosić Was do Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie - Koźlu. 

Tradycyjnie opis przedstawionej atrakcji turystycznej znajdziecie poniżej, a klikając w link jak zwykle traficie na podstronę danego znaczka, gdzie oprócz informacji o miejscu sprzedaży znajdziecie linki do stron muzeum, gdzie np. można sobie sprawdzić aktualne godziny urzędowania placówki. 

Znaczek, który dzisiaj przedstawiamy do sprzedaży trafi z początkiem stycznia 2020 roku, dlatego o dokładnym terminie jego wprowadzenia poinformujemy Was w oddzielnym komunikacie. Niemniej jednak już teraz możecie zaplanować swoją wizytę w tym miejscu, tym bardziej, że wkrótce rozpoczną się ferie zimowe, które będą kolejną okazją do odwiedzania znaczkowych miejsc turystycznych.

MUZEUM ZIEMI KOZIELSKIEJ W KĘDZIERZYNIE - KOŹLU  No. 915

Dzieje Ziemi Kozielskiej od prahistorii do dnia dzisiejszego na swojej wystawie prezentuje Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu w organizacji. Na ekspozycji zobaczymy odkryte podczas prac wykopaliskowych narzędzia jakich używali mieszkańcy naszego regionu w epokach kamiennej, brązu i żelaza. W zbiorach znajdują się przedmioty średniowieczne, XVII-wieczne srebrne monety pochodzące ze słynnego „Skarbu z Koźla”, relikty kultury żydowskiej, protestanckiej i katolickiej ludności miasta i powiatu. Miłośnicy fortyfikacji znajdą informacje i zabytki związane z Twierdzą Koźle. Osobną grupę eksponatów stanowią zabytki etnograficzne stanowiące ilustrację metod jakimi pracowali stanowiący przed laty większość mieszkańców Ziemi Kozielskiej rolnicy. Ekspozycja jest wyposażona w elementy multimedialne, które dodatkowo uatrakcyjniają zwiedzanie.