Za kilka dni będzie miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie kolekcjonerów znaczków turystycznych, a już wielkimi krokami zbliża się kolejne, które zaplanowano na maj. Spotkanie to początkowo miało się odbyć w Tłokini Kościelnej, jednak ze względów organizacyjnych i dla wygody turystów zostało ostatecznie przeniesione do Kalisza. W związku z tym na dzisiaj przygotowaliśmy komunikat, który zawiera wszystkie najważniejsze informacje jeśli chodzi o to spotkanie, jego plan, koszty i zgłoszenia. 

Zapraszamy zatem do zapoznania się z treścią komunikatu, a jeśli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, kontaktujcie się bezpośrednio z organizatorem spotkania, który wszystko wyjaśni.

Plan spotkania:

9:45 - zbiórka uczestników przy Teatrze im. W. Bogusławskiego i wycieczka z przewodnikiem PTTK (GPS: 51.758915, 18.093388)

10:00 - rozpoczęcie zwiedzania

(Centrum Kaliskich Baśni i Legend Dorotka - Skarbiec - Kościół Św Józefa - Mury Obronne przy L.O im Adama Asnyka - Centrum informacji turystycznej (zakupy Znaczków Turystycznych i innych pamiątek z Kalisza) - Katedra – PTTK (zakupy Znaczków Turystycznych) - Ratusz - Klasztor Ojców Franciszkanów - Most Trybunalski - Pałac Trybunalski - Aleja Józefiny -Teatr - Park miejski - Centrum Kultury i Sztuki dawne koszary - Centrum Rysunku i Grafiki im Tadeusza Kulisiewicza)

Po zakończeniu wycieczki czas wolny do godziny 15.45

15.45  - spotkanie w Restauracji Pięterko-Staropolska, ul Zamkowa 12 (GPS: 51.763559, 18.090673)

16.00 -  wspólny obiad

(zupa pomidorowa. ziemniaki, warzywa gotowane, zestaw surówek, mięsa do wyboru (filet z kurczaka, schab lub sznycel) kompot)

Napoje (kawa, herbata, piwo lub.....) - każdy zamawia indywidualnie

Koszty:

- wejście do Centrum RiG im.T Kulisiewicza (bilet zbiorowy normalny 4.00 zł, bilet ulgowy dla emerytów 3.00 zł)

- obiad 20.00 zł

Zapisy:

Chętni do udziału w spotkaniu deklarują swój udział przesyłając zgłoszenie na adres e-mail bodziomonka@wp.pl do 10 maja 2019 roku. A gdybyście mieli jeszcze jakieś pytania to na wszelki wypadek podajemy numer telefonu Bogusia (+48 605 224 721)

Przy zapisie chętni do skorzystania z obiadu podają jakie mięso sobie życzą i jaki bilet opłacają na wejście do Centrum RiG im.T Kulisiewicza. Należność za obiad i wejście do centrum zbierze Anna podczas wycieczki.

UWAGA: Informujemy, że Centrala Znaczków Turystycznych w Polsce nie jest organizatorem spotkania i nie pośredniczy w załatwianiu formalności. Tego typu sprawy każdy turysta załatwia we własnym zakresie. W razie pytań i niejasności należy zwracać się bezpośrednio do organizatora - dane powyżej.