Części oficjalnej Ogólnopolskich Spotkań Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych od początku towarzyszy prezentacja znaczka okolicznościowego wydanego specjalnie na tę okoliczność. W tym roku znaczka również nie mogło zabraknąć.

Prezentujemy Wam zatem najnowszy ZO, na którym zawarto motywy bliskie miejscu, w którym odbywa się spotkanie. Jego uczestnicy taki oto znaczek już posiadają w swojej kolekcji. Wszyscy chętni mogą go nabyć drogą korespondencyjną, podobnie jak większość innych znaczków okolicznościowych.

A tymczasem zachęcamy do przyjrzenia się znaczkowi, zagłębienia w poniższy opis i wspólnego świętowania kolejnego spotkania ogólnopolskiego.

ZO - X SPOTKANIE KOLEKCJONERÓW - MAŁOPOLSKA

Znaczek wydany z okazji jubileuszowego X Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych, które w 2022 roku odbywa się w Krakowie. Jak co roku symbolika znaczka nawiązuje do miejsca spotkania i tym razem oprócz charakterystycznej dla Krakowa sylwetki Bazyliki Mariackiej, na znaczku nie mogło zabraknąć Lajkonika. Ogólnopolskie Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych to coroczna impreza skupiająca turystów i kolekcjonerów drewnianych krążków z całej Polski. To czas na wspólne zwiedzanie wybranego regionu, ale też chwila na wymianę turystycznych doświadczeń, zawarcie nowych, ciekawych znajomości i chwilę odpoczynku od codzienności. Od 2012 roku spotykamy się zawsze w październiku, jednak pandemia zburzyła ten ład i w 2022 roku spotkanie odbywa się w maju. Jednak każde spotkanie jest inne, każde skupia inną grupę kolekcjonerów, ale zawsze towarzyszą mu stałe elementy, a jednym z nich jest właśnie znaczek okolicznościowy wydany specjalnie na tę okazję.