PIECZĄTKI ZNACZKOMANIAKÓW

pieczatkaOd listopada 2015 roku wśród polskich kolekcjonerów Znaczków Turystycznych spotkać można podobne do widocznej obok pieczątki. To swego rodzaju wizytówki kolekcjonerów, którzy pieczątek używają nie tylko do zaznaczenia swojej obecności w miejscu turystycznym, ale także do innych celów.

Po ostatnich spotkaniach kolekcjonerów otrzymujemy zapytania w sprawie pieczątek dlatego w tym roku nie jesienią, a już w wakacje postanowiliśmy zebrać zamówienia na kolejną partię pieczątek.

Od razu jednak uprzedzimy tych z Was, którzy nie są w temacie, że robimy pieczątki jedynie w trzech wzorach w ramach których spersonalizowane mogą być jedynie nazwa właściciela i miejscowość. Pozostałe elementy graficzne nie podlegają zmianom.

Od samego początku pieczątkowych realizacji uzyskaliśmy atrakcyjną cenę automatów samotuszujących, które są o wiele tańsze niż w sprzedaży detalicznej lub w punktach wykonujących pieczątki. Po częściowym dofinansowaniu automatów przez Znaczki Turystyczne oraz po tegorocznej podwyżce cen ich koszt to kwota 24 zł brutto/szt.. Do kosztu automatu koniecznie trzeba doliczyć cenę gumki czyli ok. 7 - 8 zł. A końcowy koszt powstanie przy doliczeniu kosztów wysyłki - 10 zł.

Zamawiając więc jedną pieczątkę trzeba się liczyć z kosztem 42 zł. W ramach jednego kosztu wysyłki możemy zapakować do 4 pieczątek.

Oszacowanie kosztu to pierwsza sprawa natomiast aby powstała pieczęć konieczne jest wybranie jednego z trzech dostępnych projektów, które przedstawiamy poniżej.

pieczatki Mając wybrany określony wzór pieczęci pozostaje już tylko zastanowić się nad tym jakie napisy chcemy mieć na naszej pieczęci. I tu sprawa zaczyna się komplikować bo jak pokazały poprzednie realizacje kolekcjonerzy mają różne oczekiwania w tej kwestii. My sugerujemy ograniczenie się do minimum jeśli chodzi o ilość i długość napisów. Im krótszy napis tym większą czcionkę możemy zastosować i tym lepiej będzie ona wyglądała na odbiciu pieczęci. Im dłuższa nazwa tym bardziej trzeba będzie zmniejszyć czcionkę i wówczas odbicie może być mniej wyraźne. Elementy graficzne zastosowane w projektach tylko w niewielkim stopniu podlegają modyfikacjom pod względem wielkości. Poza grafiką ślimaka wszystkie logotypy posiadają już minimalny wymiar.

Mając zatem ustalony wzór i elementy tekstowe pieczęci kolejnym etapem będzie złożenie zamówienia lub jak kto woli zgłoszenie chęci posiadania pieczątki.

Chcąc zamówić własną pieczęć należy na podstawie powyższych danych złożyć wstępne zamówienie wysyłając e-maila na adres hubert@znaczki-turystyczne.pl

W tamcie wiadomości podajemy: Zgłoszenie - pieczątki

W treści muszą się znaleźć następujące dane: numer wybranego wzoru i w nawiasie napisy jakie mają się znaleźć na projekcie, np. Wzór 1, (Arnoldzik, Konin) oraz imię i nazwisko wraz z danymi do faktury/wysyłki (dokładny adres).

Jeśli w ramach jednego zamówienia ma być wykonanych więcej niż jedna pieczątka to dla każdego wzoru podajemy dane indywidualnie wg powyższego schematu.

Po otrzymaniu e-maila ze zgłoszeniem każda osoba otrzyma powiadomienie o wpisaniu na listę. Jeśli powiadomienia nie otrzyma prosimy się przypominać. Ostateczny termin wysyłania zgłoszeń to 9 lipca. 

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń nastąpi projektowanie odbić. Każda osoba otrzyma wizualizację swojego wzoru w skali 1:1 tak aby każdy mógł go sobie wydrukować i zobaczyć jak wyjdzie w rzeczywistości. Na tym etapie każdy może zgłaszać uwagi co do projektu i jeśli nie będą one wpływały na produkcję czy czytelność pieczęci będą uwzględniane. Po ostatecznym zatwierdzeniu projektów przejdziemy do kolejnej fazy czyli produkcji gumek. 

Ostatni etap to składanie pieczątek oraz ich pakowanie. Każda osoba otrzyma w tym momencie fakturę, po opłaceniu której pieczątki zostaną wysłane do swoich nowych właścicieli.

Na koniec kilka istotnych informacji, które co prawda znajdują się na forum, ale po co szukać jak można o tym przeczytać tutaj.

Odbicie pieczątki ma średnicę 40 mm.

Automaty nie będą napełnione tuszem (każdy indywidualnie dostosuje kolor tuszu do swoich potrzeb).

Kolory automatów dobrane będą losowo.

Czas realizacji będzie uzależniony od sprawności realizacji poszczególnych etapów. 

Za zadawanie pytań nikt nie będzie bity (chyba że ktoś 10 razy będzie pytał o to samo :-) )

Pytania można zadawać poprzez podany powyżej e-mail.

Administrator.