Czas na pierwszą wakacyjną premierę znaczków turystycznych. Za pośrednictwem znaczków, które właśnie prezentujemy, chcemy raz jeszcze zachęcić Was do zwiedzania północnej części Wielkopolski i Krajny.

W ostatnim czasie w tej części kraju sporo znaczków przybyło, więc dwa kolejne jeszcze bardziej zmotywują Was do podróży i poznawania nowych miejsc. Dziś prezentowane znaczki poświęcone są następującym placówkom muzealnym. 

MUZEUM OKRĘGOWE IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE No. 1246

MUZEUM KULTURY LUDOWEJ W OSIEKU NAD NOTECIĄ No. 1247

W opisach przeczytacie o tym, jaką działalność prowadzi się w obu placówkach, ale opis to tylko kilka zdań, w których nie dało się zawrzeć wszystkiego co najważniejsze. Dalsze informacje znajdziecie więc w przygotowywanym audiobedekerze oraz rzecz jasna na stronie internetowej muzeum i oczywiście na miejscu.

Z ważnych rzeczy, o których dziś jeszcze musicie wiedzieć, to termin dostępności znaczków. Te, jak nas poinformowano, wejdą do sprzedaży w piątek 7 lipca i od tego dnia będziecie mogli je zdobywać. Nie pozostaje zatem nic innego jak zaprosić Was do Piły oraz do Osieka nad Notecią, raz jeszcze przypominając, że jest to idealne miejsce, które można połączyć ze zwiedzaniem Chodzieży, Łobżenicy czy Górki Klasztornej.