40046Żnin i jego okolice wielu z Was miało już okazję poznać za sprawą tamtejszych znaczków turystycznych o czym dosyć często informowaliśmy publikując relacje z tych wyjazdów.

Dzisiaj mamy gratkę nie tylko dla znaczkomaniaków, ale dla wszystkich miłośników kolei, zarówno tych dużych, jak i troszkę mniejszych. Prezentujemy najnowszy znaczek okolicznościowy, wydany z okazji XXVII Zlotu Kolei Wąskotorowych, który odbędzie się już niebawem, w dniach od 12 do 15 października.

ZO - XXVII ZLOT KOLEI WĄSKOTOROWYCH

Tegoroczny Międzynarodowy Zlot Kolei Wąskotorowych jest 27 edycją europejskich spotkań pasjonatów kolei na wąskim torze. Pierwszy zlot odbył się w 1991 roku we Frankfurcie nad Menem. Od tamtej pory każdego roku organizowane są spotkania miłośników kolei z wielu europejskich państw. Dotychczas zloty organizowane były w 9 krajach: Niemcy, Holandia, Austria, Szwajcaria, Francja, Dania, Rumunia, Łotwa i Litwa. W 2017 roku zlot po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Głównym organizatorem zlotu jest Muzeum Ziemi Pałuckiej w ramach którego funkcjonuje Żnińska Kolej Powiatowa.

Znaczek dostępny będzie w sprzedaży w czasie imprezy, zarówno na terenie Żnińskiej Kolei Wąskotorowej (stacja Żnin), jak i w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. 

Wszystkich znaczkomaniaków i miłośników kolejnictwa gorąco zapraszamy do udziału w imprezie.