416Przez kilka lat na znaczkowej mapie Polski Szczecin widniał jako tzw. biała plama. Dwa istniejące znaczki straciły miejsce sprzedaży, a o nowe miejsca tym bardziej było ciężko. Na szczęście zła karta się odwróciła i ku uciesze kolekcjonerów znaczkowa idea wreszcie spotkała się ze zrozumieniem. I tu serdecznie dziękujemy pani Agacie ze Szczecina, która zrozumiała ideę i kolekcjonerów i dzięki której także ten znaczek może ujrzeć światło dzienne.

Dziś przedstawiamy kolejny znaczek z tego miasta i mamy nadzieję, że nie ostatni, bo jak twierdzą miejscowi turyści Szczecin ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji, które mogłyby posiadać własne drewniane krążki. Być może spotkanie kolekcjonerów jakie już szykują lokalni znaczkomaniacy będzie przyczynkiem do powstania kolejnych znaczków. 

Póki co informujemy, że prezentowany znaczek już od dzisiaj będzie dostępny w sprzedaży. Przybywajcie zatem do Szczecina bo oprócz prezentowanego znaczka czekają tu na Was jeszcze trzy inne. 

PORT MORSKI W SZCZECINIE  No. 716

Port w Szczecinie to handlowy port morski i rzeczny znajdujący się nad Odrą, w dzielnicy Śródmieście w środkowej części miasta. Razem z portem w Świnoujściu tworzy największy kompleks portowy na południowym Bałtyku. Port w Szczecinie obsługuje transporty drobnicowe jak i wielkogabarytowe. Według ustawy o obszarach morskich, port morski w Szczecinie należy do portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Do portu dochodzą tory kolejowe i drogi dojazdowe, a na jego obszarze znajduje się kilka terminali przeładunkowych: kontenerowe, przeładunku paliw, węgla, rudy i fosfatów. Położenie geograficzne szczecińskiego portu, a także liczne kanały, baseny i wyspy sprawiają, że sam w sobie jest on atrakcją turystyczną i poza działalnością typowo portową prowadzona jest tu także działalność turystyczna. Ruch turystyczny i pasażerski obsługiwany jest przez Dworzec Morski Żeglugi Szczecińskiej, a organizowane rejsy odbywają się zarówno po porcie jak i naturalnych akwenach Odry i jeziorze Dąbie. W sezonie turystycznym uruchamiane są połączenia turystyczne ze Świnoujściem. Port w Szczecinie odwiedzają zarówno jednostki śródlądowe jak i pełnomorskie statki wycieczkowe.