40050W ramach grudniowych premier pora na taką, która w pewnym stopniu zrównoważy ilość ostatnio wydanych znaczków numerycznych, a przynajmniej wprowadzi pewne urozmaicenie.

Mowa oczywiście o znaczku okolicznościowym, który tym razem został wydany z okazji 30. Sylwestrowej Pielgrzymki "Ludzi Gór" na Jaworzynę Krynicką.

Wszelkie dane dotyczące znaczka jak i miejsca, w którym będzie dostępny zarówno podczas imprezy jak i bezpośrednio po niej znajdziecie na stronie poświęconej znaczkowi - wystarczy kliknąć link poniżej.

ZO - XXX SYLWESTROWA PIELGRZYMKA LUDZI GÓR 1988 - 2018

Znaczek wydany z okazji 30. Sylwestrowej Pielgrzymki "Ludzi Gór" na Jaworzynę Krynicką. Idea pielgrzymowania w "Sylwestra" na Jaworzynę Krynicką zrodziła się w środowisku turystycznym PTTK Krynica - Zdrój. Pomysłodawcą był przewodnik beskidzki i duszpasterz przewodników turystycznych ks. Józef Drabik. Organizatorem Oddział PTTK w Krynicy - Zdroju przy współpracy z Krynicką Grupą GOPR, Ośrodkiem KTG oraz parafiami NSPJ i Wniebowzięcia NMP w Krynicy - Zdroju. Pierwsze wyjście miało miejsce na przełomie 1988/1989 roku. Msze św. "pod niebem", które gromadzą od kilkuset do tysiąca miłośników turystyki górskiej z całej Polski, odbywają się poniżej szczytu Jaworzyny obok Ośrodka Kultury Turystyki Górskiej i Schroniska na Jaworzynie Krynickiej.