Coraz częściej otrzymujemy od Was zapytania w sprawie konkretnych spotkań kolekcjonerów, dlatego dzisiaj publikujemy krótkie tłumaczenie wiadomości jaką otrzymaliśmy od organizatora zbliżającego się Spotkania Kolekcjonerów na Słowacji.

Do wiadomości dołączamy w oryginale zestaw wszystkich plików, wśród których znajdziecie oryginalny program spotkania, formularz zgłoszeniowy i ulotki z opisanymi atrakcjami poszczególnych miejsc. Załączone pliki wymagają tłumaczenia, ale jesteśmy przekonani, że zainteresowani kolekcjonerzy dadzą sobie z tym radę. 

Informujemy jednak, że Centrala Znaczków Turystycznych w Polsce nie jest organizatorem spotkania i nie pośredniczy w załatwianiu formalności. Tego typu sprawy musicie już załatwiać we własnym zakresie. W razie pytań i niejasności należy zwracać się z zapytaniem do organizatora - dane w załączonych plikach.

-- Komunikat organizatora --

W załączniku znajdują się wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy. Bardzo proszę tych, którzy pisali do mnie w związku z rezerwacją, aby wypełnili formularz zgłoszeniowy i odesłali go do mnie, abym mógł wszystko uporządkować. W załączniku znajdziecie także informacje dotyczące miasta Kremnica (wycieczka w piątek) oraz miasta Banská Štiavnica. Z pewnością jest co zwiedzać, dlatego zdecydowałem się także na wersję , że w piątek zwiedzimy mennicę w Kremnici i punkt geograficzny, środek Europy, a reszta czasu będzie wolnym programem dla każdego z nas.

W sobotę czeka nas zwiedzanie Kalvárii w Banskej Štiavnici oraz historycznego miasta Banská Štiavnica. Zostawiam także czasową przestrzeń na program indywidualny, ponieważ zwiedzenie wszystkich zabytków Banskej Štiavnice zajęłoby kilka dni, a my dysponujemy tylko dwoma. Gdy chodzi o zwiedzanie samej Banskej Štiavnice i Kalvárii, jest możliwość zapewnienia przewodnika. Cena to łącznie około 100 € (Banská Štiavnica 2 godz., Kalvária 2 godz.). Tę możliwość zostawiam Wam do rozważenia i czekam, ile osób będzie chętnych na zwiedzanie z przewodnikiem. Przy liczbie 25 osób wychodzi to na ok. 4 € na osobę. Suma będzie policzona w dzień oprowadzania, biorąc pod uwagę liczbę uczestników.

Przypominam, że zgłoszenie i opłacenie zaliczki (cena zakwaterowania) musi mieć miejsce do 15.2.2019! Informacje odnośnie możliwości zapłacenia znajdują się w załączniku. Oczywiście jest także możliwość wpłacenia całej kwoty na raz, zależy to od Was. Po 15.2.2019 udział w spotkaniu jest oczywiście możliwy, ale już nie mogę zagwarantować zakwaterowania w pensjonacie Kachelman.

Ustaliłem z Panią właścicielką, że obecnie mamy zarezerwowany cały pensjonat, ale po 15.2.2019 muszę zgłosić liczbę uczestników i jakie pokoje będą zarezerwowane. Resztę miejsc noclegowych musimy dać do dyspozycji właścicielki. Abym nie zapomniał, cena pokoju podana jest jest dla pełnego obsadzenia. Cena przy obsadzeniu przez jedną osobę się niestety nie zmniejsza, na zakwaterowanie uzyskaliśmy zniżkę 10 %. Indywidualnych uczestników będziemy się starali zakwaterować razem, ale jak ktoś będzie chciał osobny pokój, to niech to napisze w zgłoszeniu. Jeżeli będą wolne miejsca po 15.2.2019, również wtedy zapewnimy miejsce.

Pozdrawiam

Marek Kováč

P.S.: Jeżeli macie pytania, kierujcie je do mnie: marek.kovac420@seznam.cz 

Pliki do pobrania
Program spotkania >>
Formularz zgłoszeniowy >>
Ulotka - Banská Štiavnica >>
Ulotka - Kremnica >>