PROPOZYCJA ZNACZKA DLA MIEJSC GOSZCZĄCYCH PIELGRZYMÓW ŚDM

Tegoroczny lipiec upłynie pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. Bowiem od 25.07.2016 r. młodzież z całego świata spotykać się będzie w całej Polsce, aby uczestniczyć w wydarzeniach duchowych i kulturalnych. Głównym miastem obchodów będzie Kraków. Będą uczestniczyć w liturgiach, katechezach, a także koncertach i przedstawieniach. Inicjatorem Światowych Dni Młodzieży był Jan Paweł II w 1985 roku. Podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 spotka się z młodzieżą Papież Franciszek, który jako główne motto wybrał słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7)

My również postanowiliśmy upamiętnić to jakże ważne wydarzenie. Pragniemy wydać z tej okazji Znaczek Okolicznościowy przedstawiający logo tegorocznych ŚDM. To czy zostanie wydany zależy od zainteresowania Znaczkowych Miejsc Turystycznych, a tym samym od wielkości nakładu.

Uroczystości ŚDM trwają ok. 2 tyg., są to licznie przybywający turyści z całego świata. Wielu z nich to obecni kolekcjonerzy Znaczków Turystycznych, ale także nowi. Przewidywany jest milion uczestników. Na pewno kolekcjonerzy i turyści zapragną posiadać jakąś pamiątkę upamiętniającą to wydarzenie. Znaczek Okolicznościowy jest niejako zaproszeniem turysty do znaczkowego miejsca, które już posiada swój Znaczek Turystyczny.

Zachęcamy zatem miejsca goszczące pielgrzymów do włączenia się do grona miejsc posiadających w/w ZO. Minimalne zamówienie do ustalenia, cena taka jak w przypadku numerowanego Znaczka Turystycznego. Wszelkie informacje i zamówienia prosimy kierować na: info@znaczki-turystyczne.pl tel. +48 660 730 242