Jeśli tegoroczne wakacje spędzacie gdzieś w okolicach Kłodzka, to zapewne ucieszy Was informacja, że wyjeżdżając na wypoczynek lub z niego wracając, być może będziecie mieli okazję zdobyć prezentowany dzisiaj znaczek okolicznościowy. 

Jest on nie tylko okazją, by poznać postać św. Gerarda Mejelli, ale także pretekstem do kolejnej wizyty w Bardzie, gdzie znaczek ten jest dostępny w sprzedaży. 

Przy okazji polecamy wizytę w innych znaczkowych miejscach w Bardzie. Okazuje się, że np. do Kaplicy Górskiej na Górze Kalwarii dociera niewielu znaczkomaniaków, a naprawdę warto się tam wdrapać, tym bardziej, że przy okazji można spojrzeć na Bardo z punktu widokowego zlokalizowanego ponad skalnym obrywem. Zresztą miejsc, które trzeba w Bardzie odwiedzić jest więcej, dlatego zapraszamy do zwiedzania tego miasteczka, a znaczek okolicznościowy na pewno będzie miłym kolekcjonerskim uzupełnieniem tej wizyty.

ZO - 2019 - ROK ŚW. GERARDA MAJELLI

Św. Gerard Majella, włoski redemptorysta (1726-1755) to charyzmatyczny brat zakonny. Jego pełne wiary życie obfitowało w wiele cudów i nadzwyczajnych wydarzeń. Matki, zwłaszcza w stanie błogosławionym, doświadczają mocy św. Gerarda. Dlatego też, włoskie matki podjęły starania, by ogłosić go ich patronem. Nazywany jest też „świętym od szczęśliwych porodów”. Wiele szpitali włoskich swoje oddziały porodowe poświęca św. Gerardowi. Św. Gerard jest też patronem dobrej spowiedzi. Jako brat zakonny nie mógł spowiadać, lecz potrafił jak nikt inny przygotowywać do godnego i owocnego przeżycia spowiedzi. Wspaniale potrafił dodać odwagi do przezwyciężenia wstydu i lęku przed spowiednikiem. Miejscem kultu św. Gerda jest Materdomini na południu Włoch, natomiast w Polsce w kościołach redemptorystów: w Krakowie, Lubaszowej, Tuchowie, Szczecinie, Szczecinku, Toruniu, Skarżysku-Kamiennej, Zamościu i Bardzie, a poza kościołami redemptorystów w Gliwicach i Rzeszowie. Aby jeszcze bardziej przybliżyć postać tego świętego i jednocześnie uczcić jego życie i działalność, w Warszawskiej Prowincji Redemptorystów od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku we wszystkich kościołach, wspólnotach i instytucjach redemptorystów przeżywany jest Rok św. Gerarda Majelli.