O PEWNEJ ROZMOWIE I KOMENTARZACH

PrudnikstrDzisiaj cudem udało mi się skończyć pracę nieco wcześniej, a że miałem troszkę czasu do odjazdu pociągu to postanowiłem odwiedzić w Poznaniu jedno miejsce, które nadal nie ma ZT i porozmawiać na ten temat. Jak zawsze, tak i tym razem miałem przy sobie stosowne materiały i dosyć bogate dane statystyczne, a mimo to zostałem zaskoczony przez moją rozmówczynię. Otóż pani, z którą rozmawiałem w pewnej chwili powiedziała: „No dobrze, mówi pan o turystach/kolekcjonerach, wierzę, że znaczki się sprzedają, nie zależy mi na zysku, ale na promocji miejsca. Niestety prócz wpisów na FB tej promocji nie widać. Proszę mi powiedzieć bo widziałam, że jesienią mieliście spotkanie w Prudniku, co zresztą zbiegło się z premierą tamtejszych znaczków. Ile osób dokonało wpisu na karcie znaczka promując miejsce, polecając je czy choćby krytykując ? Ile osób kupiło już te znaczki ?„ Przyznam szczerze po raz pierwszy nie wiedziałem co mam odpowiedzieć, jak usprawiedliwić „system”, kolekcjonerów, siebie samego.

Przeważnie cieszę się jak wariat z każdego nowego znaczka – to motywuje. Niestety brak komentarzy na kartach znaczków jedynie dołuje. Dzisiaj zrobiłem eksperyment na naszym znaczkowym profilu FB. Zapytałem ile osób było w Prudniku i ma tamtejsze znaczki w kolekcji. W ciągu 3 godzin odpowiedziało 10 osób. Dlaczego zatem w kartach znaczków No.156, No.157, No.158 jest łącznie 6 wpisów, skoro tylko 10 października było tam blisko 80 osób. Dlaczego tak trudno napisać kilka słów, podziękować za znaczek, polecić miejsce itd.? Na Facebooku się to udaje :-) A może kolekcjonerzy nadal nie wiedzą, że takie komentarze mogą wpisywać i że jest to wręcz pomocne przy przekonywaniu kolejnych miejsc znaczkowych?

Postanowiłem zatem u schyłku 2015 roku pokazać krok po kroku, gdzie i jak można dodać taki komentarz, a tym co twierdzą, że nie mają weny by cokolwiek napisać stworzyłem w 2 minuty magiczną ściągę, z której w razie potrzeby można skopiować wpis.

  1. Miejsce odwiedzone, znaczki zdobyte. Dziękuję.
  2. Znaczki w cenie standardowej.
  3. Dziękuję za pokazanie kolejnego ciekawego miejsca.
  4. Byłem, zobaczyłem, znaczki zdobyłem.
  5. Kolejne miejsce i kolejny znaczek dołączył do mojej kolekcji.
  6. Znaczek dostępny, polecam to miejsce.
  7. Świetne miejsce, profesjonalna obsługa. Dziękuję.
  8. Znaczki świetnie wyeksponowane, cena ogólnopolska.
  9. Znaczki zdobyte podczas wycieczki do..... Polecam miejsce.
  10. Byłem - polecam

Jeśli zaś chodzi o miejsce, w którym wpisujemy komentarze to znajdziecie je klikając w link do opisu danego znaczka.

obr1
obr. 1 - widok ogólny karty znaczka

Gdy już wyświetli się strona jak na obrazku  obr.1 to należy wypełnić formularz znajdujący się na samym dole.

obr2
obr. 2 - formularz do wpisywania opini

Tutaj warto zatrzymać się na chwilę bo już kilka razy pytano mnie o to czy konieczne jest wpisywanie adresu e-mail. Pole to nie jest wymagane więc adres, który widnieje w tym polu spokojnie można wykasować. Pod formularzem widnieje jeszcze taki obrazek z kodem "captcha", który trzeba przepisać we wskazane pole. To element odróżniający Was od robotów sieciowych, dlatego jego poprawne wypełnienie jest konieczne. A gdy już wszystko mamy wpisane i wypełnione wystarczy nacisnąć przycisk "Prześlij" widoczny tuż pod formularzem.

Zapraszam zatem do wpisywania komentarzy na kartach zdobytych znaczków. Dla Was (o ile będziecie to robili systematycznie) to chwila, a każdy komentarz pomaga w rozwoju znaczkowej idei. Wszystkim tym z Was, którzy już wpisują komentarze oraz tym, co dopiero zaczną serdecznie dziękuję za zrozumienie.

Hubert Adamek