650Dla wielu z Was właśnie dzisiaj zakończyły się wakacje, ale turystykę można uprawiać o każdej porze roku i w każdej chwili. Kontynuujemy zatem nasze zaproszenia do wartych odwiedzenia miejsc, a pretekstem do zwiedzania dziś zaprezentowanego obiektu niech będzie najnowszy znaczek turystyczny. 

Mowa oczywiście o Skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej w Pszczynie. Tam prezentowany właśnie znaczek będziecie mogli zdobyć od najbliższej środy tj. 5 września. Miejcie to na uwadze planując swoje najbliższe wyjazdy - wszak jeszcze przez chwilę mamy lato. 

I nie zapomnijcie o przesyłaniu nam swoich relacji ze zwiedzania ww. obiektu. A jeśli jeszcze nic na jego temat nie wiecie to zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem zamieszczonym poniżej. Klikając natomiast na link traficie na podstronę znaczka, gdzie oprócz tego samego opisu znajdziecie linki do stron internetowych, które z pewnością pomogą Wam w lepszym zaplanowaniu wizyty.

SKANSEN ZAGRODA WSI PSZCZYŃSKIEJ W PSZCZYNIE  No. 650

Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej położony jest we wschodniej części zabytkowego parku pszczyńskiego. Na blisko dwóch hektarach powierzchni zgromadzono kilkanaście obiektów drewnianej architektury z okresu XVIII i XIX wieku. O znaczeniu historycznym i turystycznym świadczy fakt wpisania skansenu do Szlaku Architektury Drewnianej opracowanego przez Urząd Marszałkowski, który to łączy najcenniejsze i najciekawsze obiekty z Górnego Śląska. Skansen posiada również wysoką wartość kulturalną i etnograficzną o czym świadczy szeroki zakres działań obiektu. W ofercie można znaleźć m.in. warsztaty edukacyjne i artystyczne oraz wydarzenia folklorystyczne jak Spotkania pod Brzymem, Święto Pszczoły, Stawianie Moja, Noc Muzeów czy Europejskie Dni Dziedzictwa.