To już ostatnie dni 2022 roku i ostatnia premiera, jaką dla Was przygotowaliśmy. Wprawdzie mieliśmy jeszcze jedną premierę w zanadrzu, ale z racji pewnych komplikacji musimy ją przełożyć na początek 2023 roku. Dziś natomiast jako swego rodzaju rekompensatę i wprowadzenie do kolejnego roku, mamy dla Was trzy nowe znaczki kolekcjonera.  

Seria znaczków kolekcjonera Utracone dziedzictwo. Nieistniejące zamki i pałace w Polsce” powstaje z udziałem samych kolekcjonerów. Dana z Brzegu Dolnego przygotowała dokumentację wybranych obiektów, natomiast opisy miejsc pokazanych na znaczkach to dzieło Małgorzaty ze Szczecina. Obie panie podeszły do tego projektu z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem, dlatego nie możemy skrywać ich dzieła przez kolejne miesiące.

Seria „Utracone dziedzictwo. Nieistniejące zamki i pałace w Polsce” nie jest jeszcze zamknięta, choć nie ukrywamy, że tworzenie kolejnych znaczków będzie mocno utrudnione z racji tego, że materiałów, na podstawie których można zrobić ciekawy projekt, jest niewiele. Chcieliśmy, aby w serii tej wzięły udział obiekty z całego kraju, ale już widzimy, że niektórych zwyczajnie nie da się zwizualizować, a nie zawsze współczesne wyobrażenia tych budowli są zgodne ze stanem faktycznym. Nie ustajemy jednak w trudach i poszukujemy dalszych materiałów i mamy nadzieję, że w odpowiednim momencie będziemy mogli liczyć na Waszą pomoc. Tymczasem zachęcamy do poznania kolejnych obiektów i do udziału w grze kolekcjonerskiej oraz do zdobywania kolejnych Znaczków Kolekcjonera.