Dziś będzie o lektorach, ale nie tylko.... :-)

Jeśli słowo "lektorzy" wzbudziło w Was zaciekawienie, to przypominamy, że od początku roku wdrażamy projekt "Audiobedeker", w ramach krótego garstka osób przygotowuje teksty i nagrania, które później Wy możecie odsłuchiwać zdobywszy konkretne znaczki. I tak jak wszędzie także tu musi być ktoś ważny, bez kogo to wszystko byłoby niczym i to właśnie oni – lektorzy. Przedstawiamy Wam zatem Martę, Piotra i Roberta, którzy od kilku miesięcy użyczają swoich głosów, czytając opisy obiektów turystycznych znajdujących się na znaczkowym szlaku.

Ci ludzie to pasjonaci kochający turystykę, znaczki turystyczne i wiele innych miejsc/rzeczy/czynności. Poświęcają swój wolny czas na to, by stworzyć kilkuminutowe nagranie, które może się stać ciekawym uzupełnieniem wycieczki, właśnie odwiedzonego miejsca. Budują multimedialny przewodnik ściśle powiązany ze znaczkiem turystycznym i często muszą się zmagać z kaprysami admina, który albo usłyszy w tle kotka, albo dźwięk straży, albo inne niepokojące odgłosy :-) Poprawiają, czytają, wysyłają i tak w kółko. Dzięki nim od stycznia powstało już 90 nagrań, a kolejne właśnie się tworzą.

Lektorzy jednak to nie jedyne osoby, które nam pomagają. My najczęściej tworzymy teksty, ale często bez pomocy innych bylibyśmy daleko w polu. Nie wymienimy tu wszystkich, którzy kiedykolwiek się zasłużyli, ale choćby tych, co działali z nami w ostatnich miesiącach jak Berta, Piotr z Wrocławia, Małgosia i Piotr z Wołomina oraz Andrzej z Pruszkowa, czy Marta z Adamem z Tczewa. Do grona tego musimy też zaliczyć naszych fotografów, Krzykosa, Grzegorza, Małgorzatę, Pawła i Romana, którzy zasypują nas setkami zdjęć, dzięki którym możecie zobaczyć miejsca przedstawione na znaczkach.

Ale to nie wszyscy pomocni znaczkomaniacy. Jest ich wielu i tworzą naszą znaczkomaniacką społeczność, która ciągle się rozwija.

Wam wszystkim, lektorom, pisarzom, fotografom, tych których wymieniliśmy i którzy wylecieli nam z głowy – DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ PRACĘ I NIEOCENIONĄ POMOC !!!

A jeśli ktoś jeszcze chciałby spróbować swoich sił w czytaniu, to zapraszamy do kontaktu z adminem web@znaczki-turystyczne.pl. Spróbować może każdy i nie potrzeba do tego jakiegoś super sprzętu, wystarczy smartfon lub komputer z zainstalowanym programem do nagrywania, odrobina chęci, cierpliwości i umiejętność płynnego czytania :-)