Dawno, dawno temu, wiosenną porą, w ostatnich dniach kwietnia, pokazaliśmy Wam kilka znaczków kolekcjonera. Później zaczął się sezon turystyczny i z kolei Wy ruszyliście w gonitwie m.in. po te znaczki i kilku kolekcjonerom udało się część z nich zdobyć. W wakacje, kiedy mieliśmy ciutkę wolnego luzu opracowaliśmy kolejne projekty i przy współudziale dwóch osób przygotowalismy znaczki kolekcjonera, któe dziś chcemy Wam pokazać.

Seria znaczków kolekcjonera Utracone dziedzictwo. Nieistniejące zamki i pałace w Polsce” powstaje z udziałem samych kolekcjonerów. Dana z Brzegu Dolnego przygotowała dokumentację wybranych obiektów, natomiast opisy miejsc pokazanych na znaczkach to dzieło Małgorzaty ze Szczecina. Ostateczny projekt znaczków to z kolei sprawka naszego grafika. 

Powyżej trzy najnowsze znaczki z tej serii i  kolejne miejsca, których poznanie Wam polecamy. I choć droga do zdobycia tych znaczków dla wielu kolekcjonerów będzie długa i wyboista, to życzymy Wam wszystkim abyście szybko dostąpili tego zaszczytu i mogli cieszyć się tymi znaczkami we własnej kolekcji. Zachęcamy do udziału w grze kolekcjonerskiej i do zdobywania kolejnych Znaczków Kolekcjonera.