Kolejna znaczkowa premiera to dla wielu z nas powrót do dzieciństwa i okazja do spotkania się z bohaterami dobranocek. Dziś wszystkich turystów i kolekcjonerów znaczków turystycznych chcemy zaprosić do Rzeszowa gdzie znajduje się Muzeum Dobranocek z bogatymi zbiorami Wojciecha Jamy.

I właściwie nic więcej nie będziemy na ten temat pisali. Krótką charakterystykę muzeum znajdziecie poniżej, a więcej z pewnością dowiecie się odwiedzając to bajkowe miejsce. Gorąco zachęcamy do zwiedzania Rzeszowa i tamtejszych atrakcji turystycznych. Dodamy tylko, że najnowszy znaczek już na Was czeka.

MUZEUM DOBRANOCEK W RZESZOWIE  No. 933

Muzeum Dobranocek to jedyna tego typu placówka w Polsce, posiadająca unikatowe zbiory związane z historią polskiej i zagranicznej animacji dla dzieci, począwszy od najstarszych wieczorynek emitowanych w I Programie Telewizji Polskiej. Muzeum powstało dzięki pomysłowi i pasji Wojciecha Jamy – na bazie przekazanych przez niego w darze eksponatów. Otwarcie muzeum miało miejsce 22 marca 2009 roku. Liczne zbiory muzealne tworzą m.in. bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, folie animacyjne. Są także różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: wydawnictwa, zabawki, figurki, ceramika, walory filatelistyczne, numizmaty, i wiele innych. W muzeum spotkać można Jacka i Agatkę, Gąskę Balbinkę, Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Colargola, Małego Pingwina Pik-Poka, Plastusia, Kota Filemona, Smerfy, oraz wiele innych postaci.