Pomimo trudnego początku, ostatecznie frekwencja dopisała, więc z ogromną przyjemnością oświadczamy, że regionalne spotkanie w Szczecinie się odbędzie!!
Poniżej ważne szczegóły, prosimy o uważne przeczytanie.

 1. Spotykamy się 25 maja w sobotę o godz. 9.00 rano przed Czerwonym Ratuszem od strony Placu Tobruckiego (ul. Nowa naprzeciwko fontanny z kotwicą). W tym miejscu zaczynamy naszą wycieczkę i tu ją również kończymy, najpóźniej około godz. 17.00.
  Miejsce zbiórki znajduje się 5 minut spacerkiem od dworca PKP i  1 minutę od dworca PKS. Zmotoryzowani mogą zaparkować swoje pojazdy po drugiej stronie Czerwonego Ratusza przy placu Stefana Batorego. W weekendy parkingi w Szczecinie są darmowe.
 2. Po długich naradach zdecydowaliśmy, że ze względu na możliwą do zdobycia całkiem pokaźną liczbą znaczków turystycznych przyjmujemy styl zwiedzania japoński, żeby pokazać Szczecin w pigułce (na zwiedzanie ze szczegółami, szczególnie interiorów, przyjdzie jeszcze czas). Z tego względu obejrzymy głównie obiekty znajdujące się na tzw. czerwonym miejskim szlaku turystycznym.
 3. W czasie zwiedzania zajdziemy również do punktu IT na Zamku i do sklepów z pamiątkami, gdzie zainteresowani będa mogli przybić pieczątki i nabyć brakujące znaczki do kolekcji.
 4. Około 12.00-12.30 planujemy dotrzeć do Centrum Dialogu Przełomy, gdzie zatrzymamy się na nieco dłużej (godzinka, a jak trzeba będzie i więcej). Zwiedzanie tego muzeum, żeby można było się odpowiednio skupić (bo dotyczy ono trudnych tematów z nowoczesnej historii Szczecina) i zrobić to w swoim tempie,  zostawiamy uczestnikom indywidualnie. Jednakże w związku z tym, że w Centrum oraz znajdującej się naprzeciwko Filharmoni są punkty gastronomiczne, będzie można jednocześnie w ramach przerwy w zwiedzaniu napić się kawy, zjeść jakieś ciastko, a nawet w ramach drugiego śniadania certyfikowane przez Prezydenta Szczecina kanapki ze śledziem lub paprykarzem (cena 15 zł sztuka, gdyby ktoś miała ochotę, a nie chce czekać to można zgłosić, a my przekażemy prośbę o wcześniejsze przygotowanie).
 5. O godzinie 18.00 spotykamy się już mniej oficjalnie w "Barze u Szwejka", który znajduje się na ul. Ku Słońcu 33, gdzie będzie na nas czekał ciepły posiłek i przede wszystkim sala, w której będziemy mogli posiedzieć, pogadać i  wymienić się doświadczeniami znaczkowymi. Spod Szwejka jest 20 minut spacerkiem do Kaplicy Cmentarnej, która również uwieczniona została na znaczku turystycznym (nr 951), więc przed lub po spotkaniu można zobaczyć i to miejsce (cmentarz jest otwarty do 21.00). Niezmotoryzowani dotrą do Szwejka w łatwy sposób komunikacją miejską z miejsca, gdzie będziemy kończyć zwiedzanie. Należy wsiąść na Bramie Portowej lub ul. Wyszyńskiego w tramwaj nr 8 w kierunku na Gumieńce i wysiąść na przystanku przy Szkole Salezjańskiej, a następnie cofnąć się około 150 m (całość tzn. dojście na przystanek, czekanie i dojazd nie powinno zająć więcej niż 30 minut).
 6. Niestety nasze plany w zmieszczeniu się w kosztach uczestnictwa w 100 zł zostały zweryfikowane przez życie, bo w międzyczasie Szwejk podwyższył koszty świadczenia usług, więc ostatecznie całkowity koszt uczestnictwa to 130 zł na osobę dla wszystkich, którzy będą uczestniczyć w wieczornym spotkaniu oraz 30 zł dla osób biorących udział tylko w zwiedzaniu.
 7. Osoby, które nie zadeklarowały wcześniej, że nie będą na spotkaniu wieczornym, proszone są bezwzględnie o zgłoszenie tego faktu w terminie najbliższych 3 dni. Jest to bardzo ważne, ponieważ organizatorzy spotkania regionalnego płacą z góry za wynajęcie sali i posiłki dla określonej liczby osób. Jednocześnie informujemy, że nasze spotkanie nie ma charakteru komercyjnego, a organizatorzy część kosztów organizacyjnych ponoszą sami, po to aby znowu mieć przyjemność goszczenia w  Szczecinie innych Kolekcjonerów (jest to drugie szczecińskie spotkanie regionalne, pierwsze odbyło się w 2018 r.).
 8. W nawiązaniu do powyższego prosimy o rozliczenie się z nami z kosztów uczestnictwa w miarę możliwości przed rozpoczęciem spotkania. Prosimy mieć dokładnie odliczoną gotówkę, możliwy jest też przelew blikiem.
 9. Jeżeli jeszcze ktoś w międzyczasie zdecydował się jednak na nocleg w Szczecinie, to informujemy że możemy nadal zarezerwować miejsca w hostelu "W koszarach Wiktorii", który znajduje się 20 minut spokojnym spacerkiem od Szwejka.
 10. Jeśli istnieje potrzeba kontaktu z organizatorami to prosze pisac na adres raczynskimariusz3@gmail.com lub zadzwonić na nr 501259571

Pozdrawiamy i do zobaczenia  w Szczecinie.
Małgosia i Mariusz