Po dwóch tygodniach wracamy ze znaczkową premierą i tym razem chcemy Was zaprosić do zwiedzania południowej części województwa mazowieckiego, a dokładniej do Kozienic.

Miasto i okolice mają wiele do zaoferowania turystom. Nie brakuje tu obiektów architektonicznych o znaczeniu historycznym, nie brakuje też miejsc do wypoczynku, szczególnie tego bardziej aktywnego na łonie natury. Jest też i coś dla duszy, dla tych wszystkich, którzy niekoniecznie lubią włóczyć się po lasach czy oglądać muzealne wystawy. I właśnie takie miejsce dziś pokażemy. To Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, miejsce, od którego wypada zacząć zwiedzanie Kozienic, bo tu mieści się m.in. Punkt Informacji Turystycznej.

Zapoznajcie się więc z opisem obiektu i z historią tego miejsca, a następnie pomyślcie o tym, by wpisać Kozienice na listę turystycznych celów np. w tegoroczne wakacje. Wierzymy, że znaczek ten jest zaledwie wstępem do poznania miasta i że za jakiś czas w następstwie dzisiejszej premiery pojawią się kolejne krążki. 

UWAGA! Znaczki już trafiły do sprzedaży. Zapraszamy zatem do Kozienic i życzymy udanego zwiedzania.

KOZIENICKI DOM KULTURY IM. BOGUSŁAWA KLIMCZUKA No. 1282

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka swoją działalność rozpoczął w latach 50. XX wieku, aby pełnić funkcję ośrodka życia kulturalnego i społecznego mieszkańców Kozienic i regionu. Od października 2015 r. siedzibą Kozienickiego Domu Kultury jest Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach. Siedziba Kozienickiego Domu Kultury to nowoczesny budynek zlokalizowany w ścisłym centrum miasta. To architektoniczna perełka nie tylko Ziemi Kozienickiej. Obiekt pełni zarówno funkcję kultury, jak i sprzyja integracji i aktywizacji lokalnej społeczności miasta Kozienice oraz całego subregionu radomskiego. Budynek zaprojektowano jako trzykondygnacyjną, w znacznym stopniu przeszkloną, zwartą bryłę, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz niej wydzielono przeszklone patio, będące wspólną przestrzenią publiczną i jednocześnie wielopoziomowym doświetleniem. Mieści się tu kino, telewizja lokalna z wirtualnym studiem, studio nagrań muzycznych, kawiarnia, galeria sztuki i mediateka, szkoła muzyczna, specjalistyczne sale dydaktyczne, część biurowa i zaplecze techniczne.