To był bardzo intensywny tydzień i zakończymy go dość nietypowo premierą, a raczej przedpremierą nowego znaczka okolicznościowego. 

Od kilku lat w maju, we Wrocławiu odbywa się Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska. Znaczki okolicznościowe wydawane z tej okazji stanowią ciekawą serię, a sama wystawa jest okazją do poznania wielu kolekcjonerskich pasji.

O symbolice użytej na znaczku przeczytacie w poniższym opisie, natomiast więcej informacji o samej wystawie znajdziecie na stronie Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu. Odpowiedni link znajdziecie na podstronie prezentowanego znaczka, na którą dostaniecie się klikając w poniższą nazwę. Pamiętajcie jednak, że naczek do sprzedaży trafi dopiero 16 maja.

ZO - XXVI WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA

XXVI Wrocławska Krajowa Wystawa Kolekcjonerska – Wrocław 2024 „Sto lat złotego” odbędzie się w dniach 16-18 maja 2024 r. Tradycyjnie wystawa zaprezentowana zostanie w auli Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na Placu Solidarności nr 1/3/5. Wystawa będzie upamiętnieniem setnej rocznicy wprowadzenia nazwy „złoty” jako waluty narodowej oraz setnej rocznicy wprowadzenia reformy walutowej przez Władysława Grabskiego. Nazwa „złoty” pojawiła się już podczas Insurekcji Kościuszkowskiej. W tym roku przypada 230 rocznica tego wydarzenia, więc będzie to również okazja do upamiętnienia postaci Tadeusza Kościuszki. Motywem przewodnim tegorocznego ZO wrocławskiej wystawy jest budynek mieszczący oddział Narodowego Banku Polskiego we Wrocławiu. Uroczyste otwarcie dla Wystawców i zaproszonych gości odbędzie się w dniu 16 maja(czwartek ) o godz. 12:00. Tradycyjnie wystawa będzie brała udział w corocznej edycji wrocławskiej Nocy Muzeów.