Wielokrotnie podkreślaliśmy, że znaczki turystyczne powstają głównie dzięki turystom, zapaleńcom, miłośnikom, jak również wielu przychylnym ludziom, którzy rozumieją znaczkową ideę i chcą poprzez znaczki zainteresować innych atrakcjami, o których być może nie zawsze wspominają turystyczne przewodniki. I tak też jest ze znaczkami, które chcemy dziś przedstawić.

Dotyczą one turystycznych atrakcji Chodzieży i przedstawiają odpowiednio:

WYSTAWA STAŁA CERAMIKI CHODZIESKIEJ W CHODZIEŻY No. 1228

GONTYNIEC - NAJWYŻSZE WZNIESIENIE POJEZIERZA WIELKOPOLSKIEGO No. 1229

Większość turystów zapewne słyszała o chodzieskiej porcelanie, ale czy ktoś wiedział o wystawie jej poświęconej? Podobnie jest z Gontyńcem - założymy się, że tylko część z Was kojarzy to wzniesienie z Chodzieżą, dla większości pierwszą myślą jaka się nasuwa to dawna nazwa lokalnego Browaru. Dziś macie okazję poznać dokładniej Chodzież, historię tutejszej porcelany oraz atrakcje turystyczne i przyrodnicze Gontyńca.

Zachęcamy do zwiedzania, mieszczącej się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, izby muzealnej, która oprócz zbiorów chodzieskiej porcelany przybliży nieco historię regionu. Tam też dostępne będą oba znaczki, które do sprzedaży trafią w najbliższą sobotę i dostępne będą od poniedziałku do soboty w godzinach urzędowania biblioteki.

A po zwiedzaniu zobaczcie jeszcze miasto, domki tkaczy, kościół i miejscowe jezioro. Jeśli będziecie żądni zwiedzania, na pewno znajdziecie jeszcze niejedną atrakcję w samym mieście lub niedalekiej okolicy. Zapraszamy do zwiedzania i zachęcamy do opisywania swoich wycieczek na naszym znaczkowym profilu FB.