znaczek rokuW minioną niedzielę zakończyła się pierwsza tura głosowania na najładniejszy znaczek 2023 roku i tak jak pisaliśmy na początku plebiscytu dziś mamy informacje dotyczące dalszego głosowania w drugiej turze. 

Znaczki, które przeszły do drugiej tury znajdziecie na końcu tego newsa i są to te wizerunki, które zdobyły największą ilość punktów. Jednak uwaga, żebyście się niczym nie sugerowali, znaczki umieściliśmy zgodnie z numeracją.

Drugą turę głosowania podobnie, jak w latach ubiegłych w całości rozstrzygną kolekcjonerzy, którzy posiadają przynajmniej jeden Znaczek Kolekcjonera (ZK) i są w związku z tym ujęci na liście zdobywców ZK. Wszelkie głosy przesłane przez osoby spoza listy, będą ignorowane.

Głosowanie tak samo, jak w rundzie pierwszej będzie internetowe i będzie polegało na przesłaniu swojego głosu w wiadomości e-mail.

Wszelkie głosy wysyłamy wyłącznie na adres web@znaczki-turystyczne.pl, podając swoje imię i nazwisko oraz numery znaczków, na które oddajemy głos wg poniższej instrukcji. W temacie wiadomości e-mail prosimy wpisać "Najładniejszy Znaczek Roku 2023", a pod oddanymi głosami prosimy wpisać imię i nazwisko głosującej osoby i liczbę posiadanych Znaczków Kolekcjonera widniejących na "Liście polskich zdobywców Znaczków Kolekcjonera"

Głosowanie trwa od 6 lutego i zakończy się 15 lutegoW przeciwieństwie do pierwszej tury, tym razem wybieramy 3 najładniejsze znaczki stosując następujące kryterium:

  1. (ZT nr...) - 5 pkt
  2. (ZT nr...) - 3 pkt
  3. (ZT nr...) - 1 pkt

Imię i nazwisko - liczba ZK na liście zdobywców ZK (obowiązkowo)

(wystarczy skopiować powyższe zestawienie i wkleić do tekstu @, a zamiast kropek wstawić numer wybranego przez siebie znaczka, zajmie to ok. 30 sekund)

W przypadku braku jednoznacznego wyniku w II turze głosowania zastrzegamy sobie prawo do wyłonienia zwycięzcy w drodze wewnętrznego głosowania. Mamy jednak nadzieję, że ponownie jak w latach ubiegłych nie będzie takiej potrzeby.

W tej turze najładniejszy znaczek wybieramy nie spośród 10, a 11 znaczków, które w głosowaniu ogólnym otrzymały najwyższą ilość punktów (dwa znaczki z najmniejszą ilością punktów uzyskały taki sam wynik, stąd oba trafiły na listę). Do drugiej tury przeszły zatem następujące znaczki: 

 

 

Przypominamy, że głosowanie dotyczy "najładniejszego znaczka". Nie jest to rywalizacja pomiędzy miłośnikami fontann, samolotów a fanami architektury drewnianej, ani wyścig dolnoślązaków np. z wielkopolanami. Nieważne, że mieszkamy w Sierpcu, Kaletach czy Lubaniu i wypadałoby zagłosować na lokalny znaczek - nie. Ma to być wybór znaczka, który Wam się podoba. Mamy wybrać naszym zdaniem najładniejszy znaczek spośród jedenastu, jakie przeszły do kolejnego etapu. Liczymy na Wasze zrozumienie. Wyniki głosowania w obu turach opublikujemy po zakończeniu  głosowania.

Chcielibyśmy, by udział w II turze był dla Was wyróżnieniem i aby spośród prawie czterech setek zdobywców ZK przynajmniej połowa osób oddała głos, bez przypominania i namawiania. Liczymy przede wszystkim na aktywnych kolekcjonerów, ale i na tych, którym zwykle nie chce się w nic klikać, pisać relacji i wysyłać zdjęć. Nie róbcie tego dla nas, zróbcie to dla promocji ciekawych miejsc, turystyki oraz dla rozwoju znaczków turystycznych i idei.

Zapraszamy do głosowania i mamy nadzieję, że jak co roku wybrany zostanie najlepszy z najlepszych znaczków.