Rozpoczynamy kolejny tydzień i tym razem mamy dla Was nowy znaczek i kolejną propozycję wycieczki do miejscowości Jeruzal.

Wiele razy w ostatnim czasie słyszeliśmy od Was, że warto by było wprowadzić znaczek w "Sklepie u Krysi". W końcu to najbardziej znane miejsce w filmowych Wilkowyjach, przy którym najcześciej fotografują się turyści.

I oto przyszedł czas na powstanie takiego znaczka. Ten jeszcze jest w drodze do miejsca przeznaczenia, ale myślimy, że od jutra, a najdalej od środy będzie dostępny w Jeruzalu, we wspomnianym wyżej sklepie.

Tak więc od dzisiaj, siedząc na ławeczce przed sklepem, obowiązkowe jest zdjęcie nie tylko ze słynnym "Mamrotem", ale i ze znaczkiem turystycznym. Liczymy na takie właśnie fotki z Waszych wypadów do tej miejscowości. Zapraszamy do zwiedzania.

JERUZAL - FILMOWE WILKOWYJE No. 1218

Jeruzal – miejscowość w woj. mazowieckim, w gminie Mrozy. To właśnie tutaj, w Jeruzalu, kręcono popularny polski serial pt. Ranczo w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Jeruzal czyli filmowe Wilkowyje stały się jednym z atrakcji dla zwiedzających te okolice. Najsłynniejszym miejscem czy – można by powiedzieć – obiektem miejscowości jest…ławeczka. Miejsce spotkań miejscowej czwórki bohaterów serialu. Kolejnymi serialowymi obiektami są, kościół wraz z dzwonnicą, budynek plebani, apteka, przystanek autobusowy czy stary dom Więcławskich, serialowych właścicieli wspomnianego sklepu przy ławeczce z szyldem „U Krysi”. Większość obiektów biorących udział w serialu znajdowała się w Jeruzalu, jednak jest wiele, które w filmie były częścią miejscowości, ale w rzeczywistości znajdowały się w kilkudziesięciu pobliskich miejscowościach, do których to również warto się wybrać.