Co jakiś czas pojawiają się zapytania o spotkania regionalne i dziś mamy dla Was komunikat w tej sprawie. Od Małgosi i Mariusza ze Szczecina dostaliśmy wiadomość o możliwości zorganizowania w maju spotkania regionalnego, dlatego poniżej wklejamy treść tego komunikatu abyście w pełni mogli poznać szczegóły tego przedsięwzięcia.

Ostatnie spotkanie w Szczecinie miało miejsce 6 lat temu i za każdym razem miło je wspominamy. Od tamtej pory powstało kilka nowych znaczków, więc i będzie co zdobywać podczas wycieczki. Tym razem spotkanie ma się odbyć w maju, a to dodatkowo rozbudza naszą wyobraźnię. Poznajcie więc szczegóły.

Spotkanie Regionalne w Szczecinie

Termin 25 maja - sobota.

Dwie trasy do przejścia:

1. "Obowiązkowa" dla wszystkich po centrum, obejmująca większość miejsc znaczkowych plus ciekawsze miejsca szczecińskie, kończąca się na Zamku, gdzie też zaraz obok jest sklepik Agaty gdzie można nabyć znaczki, stamtąd możemy pójść na nowy rynek, gdzie są pozostałe dwa znaczki do kupienia. W ramach tej trasy chcielibyśmy również wejść do Muzeum Dialogu Przełomy, które fajnie pokazuje trudną historię polskiego Szczecina.

2. Trasa dodatkowa, dla mniej zmęczonych i bardziej wytrwałych (zakładam, że powinno nam bez problemu wystarczyć czasu) przejście na Łasztownię, gdzie są Dźwigozaury (ze znaczka), pomnik paprykarza szczecińskiego i Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina. Z miejsca tego doskonale widać port szczeciński, który też jest na znaczku.

3. Spotkanie wieczorne z obiadokolacją i napitkami, proponujemy w "Barze u szwejka" (mamy wstępną rezerwację), który jest na terenie byłego garnizonu wojskowego przy ul. Ku Słońcu. Restauracja jest w Hostelu Szwejk, gdzie można też zanocować. Pokoje w różnym standardzie, ale łazienki zazwyczaj wspólne. Właściciele Szwejka mają też drugi hostel "w koszarch wiktorii" (położony niedaleko przy al. Piastów), który ma pokoje z wyższym standardem (łazienki w pokoju). Koszt noclegu w wyższym standardzie to średnio 60 zł, a więc całkiem atrakcyjny. Dojazd do Szwejka (dla niezmotoryzowanych) od dworca PKP (wliczając czas dojścia na przystanek) to góra 30 minut. Co istotne Szwejk jest naprzeciwko cmentarza centralnego, gdzie jest znaczek z kaplicą, więc przy okazji też można zaliczyć jeszcze jedno miejsce.

4. Koszt uczestnictwa (obiadokolacja i bilety wstępu) raczej nie przekroczy 100 zł.

5. Przewodnikiem po mieście będę osobiście, chyba że zajdzie konieczność aby wynająć jakiegoś profesjonalistę za opłatą, to też nie ma problemu, bo mamy stały kontakt z przewodnikami szczecińskimi.

6. Szczegółowy plan i koszta podamy, jak będziemy wiedzieli ilu jest chętnych na przyjazd. Proponujemy, żeby zainteresowani turyści deklarowali swój przyjazd najpóźniej do 21 kwietnia na adres emailowy raczynskimariusz3@gmail.com. Musimy mieć miesiąc, żeby dograć kolacje, bilety, pamiątki, trasę etc.

7. Ewentualnie jeśli ktoś potrzebuje porozmawiać na ten temat to podaję numer telefonu 501259571.