W tym tygodniu przygotowaliśmy jeszcze jednen znaczek do prezentacji. Tak więc po kilku tygodniach wracamy do Rybnika, gdzie chcielibyśmy zaproponować Wam jeszcze dwa inne miejsca do zwiedzenia. Chodzi zarówno o Stadion Miejski jak i o rzeźbę przedstawiającą żużlowców. Z tymi dwoma miejscami związana jest ciekawa historia rybnickiego sportu żużlowego i temu właśnie poświęcony jest najnowszy znaczek.

Nieco skrócony opis tych obiektów znajdziecie poniżej i na podstronie znaczka. Więcej faktów znajdzie się w audiobedekerze, nad którym aktualnie pracujemy. Natomiast jeśli chodzi o znaczek, to jak nas wczoraj poinformowano już dziś będzie dostępny w sprzedaży, w Punkcie Informacji Miejskiej „halo! Rybnik".

Odwiedzajcie zatem Rybnik i jego atrakcje i nie zapomnijcie o zrelacjonowaniu swoich wypraw oraz o pozostawieniu wpisów na podstronie zdobytych znaczków. Życzymy owocnego znaczkobrania :-)

STADION MIEJSKI - TRADYCJE ŻUŻLOWE RYBNIKA No. 1296

Rybnik żużlem stoi, a jego sercem jest Stadion Miejski, na którym rozgrywa swe mecze I-ligowa drużyna żużlowa KS ROW Rybnik i drużyna piłki nożnej ROW Rybnik. Stadion MOSiR Rybnik może pomieścić 10 304 osoby. W skład kompleksu, poza stadionem piłkarsko-żużlowym, wchodzi stadion lekkoatletyczny, kąpielisko "Ruda" oraz boiska treningowe sekcji piłkarskiej. Sekcja żużlowa w Rybniku wystartowała w 1932 roku, a pierwsze zawody na obecnym stadionie odbyły w czerwcu 1939 roku na bieżni wyłożonej mączką ceglaną. Do dzisiaj drużyna z Rybnika zdobyła łącznie 12 tytułów Drużynowych Mistrzostw Polski, co jest drugim wynikiem w historii żużla w Polsce. Ewenementem jest to, że wszystkie tytuły mistrzowskie zdobywali wychowankowie klubu z Rybnika. Wszyscy fani „czarnego sportu” w Polsce znają takie nazwiska, jak Antoni Woryna, Andrzej Wyglenda czy Stanisław Tkocz. Na znaczku turystycznym znajdują się żużlowcy z pomnika stojącego na Rondzie Gliwickim. To właśnie przez rondo prowadzi droga na stadion miejski, na którym rybniccy żużlowcy święcili tryumfy w przeszłości i ścigają się dzisiaj.